Zrobotyzowany system przeszczepu włosów ARTAS

Przeszczep włosów to ogromny skok wiary i ogromna decyzja, ponieważ często osoby cierpiące na wypadanie włosów są już w stanie bezbronności i niepokoju. Naprawdę musisz się kształcić i informować o tym, czego się spodziewać, decydując się na przeszczep włosów, ponieważ nie jest to po prostu szybka naprawa i należy wziąć pod uwagę różne czynniki.

Chirurgiczna odbudowa włosów została niedawno przeniesiona na wyższy poziom dzięki wprowadzeniu systemu robotycznego przeszczepu włosów ARTAS.

Czy powierzyłbyś procedurę przeszczepu włosów robotowi? A co, gdybym ci powiedział, że będziesz w bezpiecznych – ludzkich – rękach, ale robot to najnowocześniejszy zestaw, który umożliwia doświadczonemu i zaufanemu chirurgowi wykonanie nawet lepszej pracy niż jego własna najlepsza praca ręczna ? Chociaż może wydawać się, że to coś prosto z Jetsonowie, przyszłość nadeszła i wraz z tradycyjnymi metodami przeszczepu włosów ogromnie poprawia życie mężczyzn z dysfunkcją narządów płciowych na całym świecie. Po raz pierwszy wprowadzony w 2008 roku i nagrodzony Złotą Nagrodą Edisona w medycynie w 2013 roku, ARTAS jest stosowany w ponad stu gabinetach przeszczepu włosów na całym świecie. Został wybrany jednym z 6 najfajniejszych robotów chirurgicznych przez IEEE Spectrum i znajduje się w cenionym towarzystwie robotów do korekcji wzroku, wymiany stawu kolanowego i szycia. W 2017 roku urządzenie otrzymało bardzo wyrafinowane i potężne ulepszenie znane jako „9x”.

img_8654

ARTAS 9x oferuje jeszcze większą wydajność, zaawansowaną wizję, ulepszone tworzenie miejsc i zwiększoną wydajność zabiegów, cnoty, które podnoszą śmiertelne umiejętności chirurga do niemal magii. Sam charakter zabiegów chirurgicznych wymaga wysokiego poziomu dokładności; ARTAS 9x wykorzystuje ludzkie możliwości i doskonale sprawdza się w takich zaletach, jak powiększone widzenie, stała zręczność i wykrywanie sensoryczne. Zasadniczo to, co może zrobić zwykły człowiek, robota można zaprogramować tak, aby działał wykładniczo lepiej w krótszym czasie.

Czy ARTAS działa lepiej niż tradycyjne procedury FUE?

System ARTAS wykonuje technikę ekstrakcji jednostki folikularnej (FUE), która polega na ekstrakcji poszczególnych jednostek pęcherzykowych z obszaru dawczego pacjenta, tak aby można je było przeszczepić do przerzedzającej się okolicy biorczej. Zbieranie FUE, gdy jest przeprowadzane słabo, może skutkować słabym wzrostem zarówno przy ręcznym FUE, jak i ARTAS, ale ARTAS selektywnie zbiera poszczególne grupy włosów precyzyjnie i bez błędu ludzkiego. Musisz mieć bardzo doświadczonego i oddanego chirurga na czele ARTAS, podobnie jak w przypadku ręcznego FUE. Z doświadczonym chirurgiem, który poświęcił wiele czasu wraz ze swoim personelem. ARTAS umożliwia bezpieczne, bardzo udane, duże sesje FUE i pomaga usunąć ewentualny błąd spowodowany zmęczeniem człowieka, który może wystąpić i zdarza się przy próbach dużych sesji, nawet przy wyszkolona armia ręcznych ekstraktorów. W rzeczywistości, ponieważ nie ma szwów chirurgicznych z FUE, pacjenci często mogą powrócić do swoich codziennych zajęć w ciągu kilku dni po zabiegu, w przeciwieństwie do tradycyjnego zbierania pasków, którego wyleczenie i powrót do zdrowia mogą zająć trochę więcej czasu. Miejscowe znieczulenie podczas całej procedury zapewnia, że ​​praktycznie nie ma bólu. Najlepszym sposobem opisania tego jest w najlepszym przypadku dyskomfort. Pamiętaj jednak, że moim zdaniem obie techniki przeszczepu włosów nadal mają swoje miejsce w branży, FUE i FUT. FUE przez ARTAS otworzył zupełnie nowy świat, zwłaszcza teraz, gdy wykorzystywane jest również oprogramowanie 9X.

Dzięki najnowszej technologii robotów ARTAS i doświadczonemu chirurgowi jakość Twojego przeszczepu będzie równie dobra, jeśli wybrałeś procedurę manualną. Wykorzystuje inteligentne algorytmy do identyfikowania i wybierania najlepszych włosów do zbioru, do czego ludzkie oko nie jest przystosowane. ARTAS wdraża cyfrowe techniki mapowania, które obsługują preparowanie przeszczepów z precyzją i spójnością, której operator ręczny po prostu nie może dopasować.

Jakby to wszystko nie wystarczyło, aby przekonać kandydatów do przeszczepu włosów do rozważenia wyboru ARTAS jako opcji, a także zabiegów tradycyjnych / manualnych, warto wziąć pod uwagę jeszcze jeden atrakcyjny element. W ramach konsultacji Twój lekarz wykorzysta bardzo inteligentną funkcję ARTAS Hair Studio, aby pokazać Ci, jak mogą wyglądać Twoje włosy. Zostanie wygenerowany model 3D, aby pokazać liczbę potrzebnych przeszczepów i określić optymalny projekt linii włosów, który będzie zgodny z Twoimi osobistymi oczekiwaniami.

dr_a_border

Kto prowadzi ARTAS?

Jednym z pierwszych lekarzy, którzy opanowali ARTAS, jest wiodący na świecie chirurg przeszczepu włosów, dr Scott Alexander, specjalista z certyfikatem IAHRS, który leczy klientów w swoim gabinecie w Phoenix w Arizonie. Bez względu na to, jak najnowocześniejsza jest technologia lub jak działa sprzęt, potrzeba wykwalifikowanego, doświadczonego praktyka i eksperta w zakresie samego stanu, aby zapewnić najlepsze wyniki. Jest jednym z pierwszych chirurgów na świecie, który również używa nowego oprogramowania 9x.

Dr Scott Alexander żyje i oddycha terapiami odtwórczymi włosów; to wszystko, co robi. Jako zdeklarowany perfekcjonista, zawsze szuka nowatorskich rozwiązań na wyższym poziomie. Jego praca nad przeszczepem włosów w bocznej szczelinie jest legendarna, ponieważ jest w stanie przeszczepić do 70+ jednostek na centymetr kwadratowy, co jest osiągnięciem, które może pochwalić się tylko garstka lekarzy na świecie.

Oprócz opanowania narzędzi swojego rzemiosła, w tym systemu ARTAS, dr Alexander posiada również wielki kunszt i wyobraźnię, cechy, dzięki którym pacjenci będą przemierzać kraj, a właściwie świat. Jego cechą charakterystyczną są wyjątkowo naturalnie wyglądające linie włosów, które można by uznać za podstawowe oczekiwanie, ale czasami się nie urzeczywistniają. Jako jeden z mniej niż pięćdziesięciu chirurgów przeszczepów włosów w Ameryce Północnej rekomendowanych przez Amerykańskie Stowarzyszenie Wypadania Włosów, dr Alexander jest prawdziwym artystą, prawdziwym artystą, który zmienił życie niezliczonych dotychczas pacjentów. Jak wspomniano, doświadczenie chirurga jest kluczowe obok etyki, umiejętności i artyzmu. Nie wszyscy chirurdzy są równi pod każdym względem. Daleko stąd!

Nie wolno bagatelizować wagi lekarza z umiejętnościami i wizją stworzenia dla Ciebie idealnego wyniku, a moim zdaniem połączenie Man plus Machine jest potencjalnie ostateczną przyszłością przeszczepu włosów.

Więcej informacji na temat wypadania włosów i leczenia można znaleźć na stronie spexhair.com autorstwa Spencer Stevenson.

 

Dodaj komentarz