Zapach alizarynowy Penhaligon

Penhaligon’s od jakiegoś czasu tworzy kolekcję zapachów o nazwie; Szlaki handlowe. Kolekcja wykorzystuje składniki lub towary, którymi handlowano w historycznych londyńskich portach na przełomie XIX i XX wieku, aby stworzyć zapachy przedstawiające aspekty życia w odległych miejscach.

penhaligons-trade-route-alizarin-lifestyle-shotNiedawno dodali do oferty Alizarin – ten przedstawia różne oblicza mitycznego Egiptu, znanego z zamiłowania do zapachów i super składników. Alizarin to intensywny Oud inspirowany głębokim, czerwonym barwnikiem używanym w przeszłości do barwienia tekstyliów. Uprawiany w Egipcie od starożytności, jego charakterystyczny szkarłat zabarwił tkaninę pokoleń brytyjskich żołnierzy, zwaną „czerwonymi płaszczami”.

penhaligons-alizarin-100ml-for-156-00

Nuty zapachowe

  • Nuta głowy: mandarynka, narcisse
  • Nuty serca: tuberoza, irys, mimoza
  • Nuta podstawowa: Oud, Skóra, Olibanum, Wetyweria

Nuty zawierają szept oudu, wetiweru i rzadkich żywic. To hołd dla tysiącletniej tradycji perfum w Egipcie, przypominająca starożytne i tradycyjne perfumy. Stworzony przez Master Perfumer: Christian Provenzano i wyceniony na 156 funtów za 100 ml z penhaligons.com.

Dodaj komentarz