Wywiad: Tom Youngs

Tom Youngs, Leicester Tigers i prostytutka z Anglii poświęca trochę czasu, by porozmawiać z Ape z Gentlemanem o marzeniach, rugby na elitarnym poziomie sportowym i życiu.

AG: Kiedy w przyszłym miesiącu rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w Rugby, jako chłopiec wierzyłeś, że pewnego dnia będziesz grał dla swojego kraju w tak prestiżowym turnieju? A może był to odległy sen?

Tom Youngs dla Leicester Tigers

TY: Odległy sen. Myślę, że kiedy jesteś młodszy, po prostu uwielbiasz grać w rugby i uwielbiasz to oglądać, i tak naprawdę o tym nie myślisz, ale z biegiem czasu zacząłem zdawać sobie sprawę, że gra ze mną w porządku, tym bardziej marzenie trzeba próbować osiągnąć coś takiego. Ale wiesz, mistrzostwa świata pojawiają się tylko co cztery lata i wiele może się wydarzyć w ciągu czterech lat, kontuzji lub braku selekcji, więc bycie tutaj jest bardzo wyjątkowe.

AG: Gracze rugby są ogólnie postrzegani jako sportowcy z najwyższym poziomem uczciwości na boisku. Jaki jest najwspanialszy przykład dżentelmeńskiego zachowania, jaki widziałeś na boisku lub poza nim w rugby?

TY: Szczerze mówiąc, widzisz to w każdej grze. Myślę, że wiecie, że mocno do siebie pasujemy, naprawdę latamy do siebie i tego typu rzeczy, ale pod koniec gry podajemy sobie ręce i mówimy dobra robota, pytamy: „Jak tam rodzina?”. i pogadajmy. Fantastycznie jest wyjść na górę, zjeść coś po posiłku i pogadać ogólnie, i naprawdę miło jest poznać ludzi, przeciwko którym grasz. Przez większość czasu masz wiele rzeczy wspólnych, więc jest naprawdę fajny.

AG: Gra w elitarnego rugby musi być brutalna dla ciała; świadczy o Twojej sile i charakterze, że zachowujesz takie profesjonalne podejście. Co cię napędza? Jedziesz do sukcesu? Koledzy z drużyny? Pasja do swojego kraju? Albo coś innego?

TY: Siła i charakter na boisku wynikają z tego wszystkiego. Jest motywacja, którą czerpiesz z perspektywy zdobycia szansy na reprezentowanie swojego kraju, a kiedy grasz dla Anglii, faktyczne wykorzystanie tej szansy również daje ci ogromną motywację. Twoi koledzy z drużyny, ciężko jeździsz, więc możesz upewnić się, że dobrze sobie radzisz, a oni dobrze sobie radzą, jesteście tam, aby się nawzajem wspierać. Jest też oczywiście dążenie do sukcesu, sukces jest tym, do czego wszyscy dążymy w życiu, i myślę, że można do tego dodać rodzinę i przyjaciół; robicie dużo, aby wspierać się nawzajem poza boiskiem. Ze względu na poświęcenia, które musisz ponieść, a także ofiary, które ponosi twoja rodzina, zdecydowanie dobrze się dla nich grasz i reprezentujesz ich. To miłe uczucie.

Tom Youngs, Anglia przeciwko Szkocji, 14 marca 2015

AG: Gdyby była jedna rada, którą mógłbyś komukolwiek dać, co by to było?

TY: Ciesz się chwilą. Generalnie w życiu jako ludzie zawsze jesteśmy w ruchu i wskakujemy do czegoś innego, ale powinniśmy po prostu cieszyć się każdą chwilą, ponieważ szybko mija i już nie ma.

Tak jest również w Rugby, jesteśmy w szybkowarze i jeśli sprawy nie idą tak dobrze, czasami możemy być naszymi gorszymi krytykami, ale czasami powinniśmy po prostu cieszyć się tym, cieszyć się chwilą i martwić się o resztę później. To zdecydowanie coś, czego doświadczyłem – kiedy byłem dla siebie zbyt surowy i nie cieszyłem się tym tak bardzo, jak chciałem, ale teraz odniosłem się do tego, naprawdę staram się cieszyć chwilą i wygrać i cieszyć się byciem z kolegami i kolegami z zespołu to wspaniałe uczucie.

AG: Jak ważne jest wsparcie kolegów z drużyny na boisku i poza nim?

TY: Wsparcie kolegów z drużyny jest niezwykle ważne. To właśnie prowadzi nas przez trudne sesje, które mamy. Na boisku musimy się nawzajem wspierać, po obu stronach, chcesz, żeby twój mężczyzna był tam, ponieważ jeśli jest jedna szczelina w zbroi, coś pójdzie nie tak i ktoś zdobędzie gola.

Poza boiskiem jesteśmy świetnymi kumplami i rozumiemy, kiedy jeden z naszych kolegów nie czuje się świetnie lub nie jest sobą. Idź i zapytaj ich, co się stało, i zaoferuj wsparcie. Myślę, że to wspaniała rzecz w rugby, wsparcie drużyny. Wspieracie się nawzajem.

To sport, który ma w sobie świetne zasady moralne, z których możesz się wiele nauczyć – na boisku uczysz się lekcji życia, które możesz z niego zdjąć, takich jak szacunek ze strony przeciwnika.

twitter.com/TomYoungs87

Dodaj komentarz