Wskazówki dotyczące golenia męskiego ciała, które powinieneś wiedzieć

Jeśli jesteś sportowcem o wysokich osiągach i owłosienie ciała może być różnicą między wygraną a przegraną w triathlonie – lub jeśli twój partner myśli, że wyglądasz jak neandertalczyk i błaga cię o golenie, lub jeśli po prostu chcesz się pozbyć swojego ciała włosy – zapewne przyda się kilka wskazówek, jak skutecznie i bezboleśnie pozbyć się owłosienia na ciele.

Dla was, podejrzanych mężczyzn, korzyści z golenia ciała wykraczają poza fizyczną atrakcyjność i wygraną w pływaniu… Wielu mężczyzn goli swoje ciało, aby wyglądać na szczuplejsze, aby ich mięśnie wyglądały na bardziej jędrne lub po prostu aby uzyskać lepszą opaleniznę. Przed goleniem moczyć w ciepłej wodzie przez 5-10 minut.

1.) Zastosuj delikatny peeling złuszczający, aby odprężyć skórę i zmiękczyć włosy na ciele; sprawi to, że mieszki włosowe będą bardziej wyprostowane i dostępne.

2.) Pianka do golenia nie nadaje się do golenia ciała; nie jest wystarczająco nawilżający i nie pozwala zobaczyć, co robisz. Zamiast tego obficie nałóż nawilżający żel ochronny, taki jak Advanced Shave Formula, pozostawiając go na 2-3 minuty.

3.) Do golenia ciała użyj nowej, nowej żyletki, ale jeśli włosy na ciele są szczególnie długie, zrób pierwsze przejście nożyczkami.

4.) Zawsze trzymaj maszynkę pod kątem 30-45 stopni, pociągnij skórę naprężoną i prostą i gol powoli w kierunku wzrostu włosów. (Jeśli potrzebny jest nacisk, brzytwa jest zbyt tępa).

5.) Najlepiej zacząć golenie ciała na nogach lub brzuchu, gdzie włosy są delikatniejsze.

6.) W przypadku nóg golić się długimi pociągnięciami w górę; w przypadku pach (gdzie włosy rosną w różnych kierunkach), używaj krótkich ruchów na boki oraz w górę iw dół. W okolicy łonowej gol się w górę. W przypadku obszarów kostnych należy golić się bardzo wolno iz niewielkim naciskiem, aby uniknąć zadraśnięć i skaleczeń.

7.) Aby uniknąć tarcia, często płucz ostrze, aby było wolne od włosów i aby uniknąć podrażnień. W razie potrzeby zastosuj ponownie Advanced Shave Formula.

8.) Jeśli nie możesz dostać jednego lub dwóch zabłąkanych włosów, użyj trymera lub pęsety zamiast powtarzać ruchy po tym samym obszarze ciała (dotyczy to szczególnie wrażliwych obszarów).

Wskazówka: aby zapobiec wrastaniu włosków, poparzeniom i podrażnieniom po goleniu, spryskaj całe ciało odżywczym i regenerującym preparatem po goleniu.

Dodaj komentarz