Wpływ wypadania włosów

Jeśli jesteś mężczyzną, który traci włosy, nie jesteś sam, przyjacielu. Tak się jednak wydaje, ponieważ nawet Twoi znajomi powiedzą Ci: „Nadal jesteś sobą, kolego” lub „Nie martw się o to, pewnego dnia nam się to przydarzy”. Nikt inny tego nie rozumie, chyba że sam przez to przeszedł.

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że psychologicznych aspektów utraty włosów nie można lekceważyć. Jako ludzie mamy tak wiele sposobów definiowania siebie poprzez nasz wygląd – kształt ciała, definicję mięśni, sposób ubierania się, naszą fryzurę itd. – że kiedy jeden aspekt wymyka się nam spod kontroli, może to być katastrofalne. Słyszałem, jak mężczyzna mówi, że to tak, jakby móc chodzić, a potem nagle znalazł się na wózku inwalidzkim. To może brzmieć zbyt dramatycznie, ale prawdopodobnie możesz odnieść się do tego, jak bardzo jest wyniszczające.

Znaczenie włosów mężczyzny poza wyglądem

Jeśli nigdy nie słyszałeś o Izraelicie Samsonie, zrozumiesz jego doświadczenie, o czym mówi Biblia. Niezależnie od twoich przekonań religijnych, historia Samsona ilustruje wagę, jaką mężczyzna przywiązuje do głowy. Nadludzka siła dana Samsonowi przez Boga byłaby jego tylko wtedy, gdyby nie obciął włosów ani nie ogolił głowy. Kiedy padł ofiarą zalotów zdradzieckiej Dalili i zasnął na jej kolanach po ujawnieniu źródła swojej siły, obciąła mu włosy, pozostawiając go „tak samo słabego jak każdy inny mężczyzna”. Utrata włosów nie była jego winą, tak samo, jak utrata włosów nie jest twoją winą. Ale wiesz co? W dzisiejszym prawdziwym świecie w naszych włosach chodzi nie tyle o nadludzką siłę, ile o dobre samopoczucie w sobie. To może sprawić, że poczujemy się równie niezwyciężeni.

Wypadanie włosów to o wiele więcej niż próżność

Wypadanie włosów i odsłanianie większej ilości skóry głowy wpływa na to, jak się czujesz we wszystkich aspektach Twojego życia. Wiem dokładnie, jak się czujesz, ponieważ na te cztery sposoby wpłynęło to głęboko na moje życie. To, co czujesz, jest w stu procentach uzasadnione.

1. Kiedy tracisz włosy, tracisz z nimi poczucie własnej wartości

Kiedy twój wygląd zmienia się radykalnie, w jakimkolwiek okresie, może to całkowicie zrujnować twoją samoocenę i zrujnować twoją pewność siebie. Możesz czuć się mniej atrakcyjna lub wyglądać na starszą niż powinna. Kiedyś patrzyłem w lustro i prawie się nie poznawałem. Twoja tożsamość staje się hitem! Mój tak. Unikałbym nawet zamawiania kawy w kawiarni, bo wzdragałbym się na widok swojego odbicia w nierdzewnej stali ekspresu do kawy.

2. Zaczynasz wierzyć, że sukces zawodowy zależy od ilości włosów

Każdego dnia w pracy czułam się tak, jakby wszyscy patrzyli na mnie i zauważali wypadanie włosów. Oczywiście tak nie było, ale założę się, jeśli o ciebie również chodzi, to wszystko, co każdy widzi, gdy na ciebie patrzy. Stajesz się wycofany i bardziej wewnętrznie skoncentrowany, aż nie możesz już funkcjonować tak, jak kiedyś. Tak zaczyna cierpieć Twoja kariera. Przestałem zgłaszać się do awansów. Odmówiłem zaproszeń na wydarzenia networkingowe lub niepotrzebne spotkania. Przestałem nawet spotykać się z kolegami, ponieważ nie czułem się na siłach, by przybrać odważną minę.

3. Twoje życie miłosne cierpi, ponieważ stajesz się łysy

Kiedy czujesz się nieswojo z własnym wyglądem, wydaje się, że żadna kobieta też nie uzna cię za atrakcyjną. Jeśli jesteś w związku, możesz zacząć się wycofywać, pozostawiając swojego partnera zastanawiającego się, co się stało. Lub, jeśli wcześniej chodziłeś na randki, nagle naprawdę ważne staje się unikanie okazji, w których możesz spotkać kobiety. Ten uderzył mnie szczególnie mocno, ponieważ zawsze byłem dość pewny siebie w stosunku do płci przeciwnej. Stałem się ogromnie niepewny, co nigdy nie jest atrakcyjną cechą dla nikogo. Z pewnością wcale nie umawiałem się na randki.

4. Wstyd łysienia sprawia, że ​​kwestionujesz swoją wartość

Odkąd zacząłeś tracić włosy, prawdopodobnie zadawałeś sobie pytanie: „Dlaczego ja?” W ciemności nocy leżałeś w łóżku, zastanawiając się, co zrobiłeś, żeby na to zasłużyć. Wstyd rośnie i sprawia, że ​​czujesz się bezwartościowy. W rzeczywistości, jeśli chodzi o utratę włosów, nie jest niczym niezwykłym przechodzenie przez pięć etapów utraty i żalu: zaprzeczenie, złość, targowanie się, depresja i akceptacja. To właśnie mi się przydarzyło i pochłonęło dużo mojego czasu i energii emocjonalnej, której nigdy nie odzyskam, jeśli żyję kolejne sto lat.

Nie pozwól, aby spirala spadkowa trwała dalej

Jako kolega, który cierpi na wypadanie włosów u mężczyzn, po prostu chcę powiedzieć, że to, czego doświadczasz, jest całkowicie zrozumiałe. Łysienie typu męskiego jest bardzo częstym stanem. Wystarczy się rozejrzeć, aby zobaczyć, że nie jesteś sam. Co ważne, nie musisz znosić wpływu, jaki utrata włosów ma na Twoje życie. Zachęcam do aktywnej postawy i szukania leczenia raczej wcześniej niż później. Zapraszam do uzyskania dalszych informacji za pośrednictwem mojej witryny www.spexhair.com już teraz.

Dodaj komentarz