Wieki stylu: Brooks Brothers x Harris Tweed

 

W ubiegły czwartek [1. Czwartek, 20 października] Brooks Brothers otworzyli drzwi swojego sklepu przy Regent Street, aby zaprezentować to, co najlepsze w szkockich tekstyliach i zebrać pieniądze na rzecz organizacji charytatywnej na rzecz raka u mężczyzn Orchidea. Cechowanie Harris TweedW setną rocznicę powstania Brooks Brothers popisali się tapicerką Harris Tweed 1919 Model T Fordspecjalnie stworzony przez Ramsay Coachtrimming dla „szampana z tkanin”.

 

Modelki mają na sobie szary tweedowy garnitur „Black Fleece” i białą koszulę, czarny krawat z dzianiny Brooks Brothers i złoty płaszcz sportowy w jodełkę Harris Tweed z granatowymi sztruksowymi spodniami „Elliot”, czerwoną koszulę w kratę i czerwoną wełnianą muszkę. Na zdjęciu: czapka Harris Tweed (75 GBP), Tweedowa teczka (339 GBP) i Tweedowa torba weekendowa (409 GBP).

Znani klienci, z legend Hollywood, takich jak Clark Gable James Stewart do światowej sławy artystów, takich jak Andy Warhol i kolejni amerykańscy prezydenci (w tym Abraham Lincoln, często przedstawiany w jego firmowym czarnym surducie ze sklepu), Brooks Brothers pozostaje jednym z czołowych światowych sprzedawców eleganckich ubrań.

Założyciel Henry Sands Brooks miał bardzo jasną naczelną zasadę dla Brooks Brothers, która brzmiała: „wytwarzać i handlować tylko towarami najwyższej jakości, sprzedawać je z godziwym zyskiem i zajmować się ludźmi, którzy szukają i cenią takie towary”. – standard powtórzony przez szkocki przemysł tekstylny.

 

Znany z wielu nowości, Brooks Brothers wprowadziła do Ameryki wiele elementów, takich jak odzież gotowa do noszenia i kultowa koszula Polo zapinana na guziki, które są obecnie podstawą na rynku mody. Oprócz „gotowego do noszenia” garnituru firmie Brooks Brothers przypisuje się wprowadzenie koszul do prania i noszenia (po raz pierwszy wykonanych w latach pięćdziesiątych XX wieku przy użyciu mieszanki dakronu, poliestru i bawełny o nazwie „Brooksweave”), oraz uwielbiane nieżelazne koszule bawełniane, wykonane w 1950% z bawełny, dzięki innowacyjnej technologii. Kołnierzyk koszuli zapinany na guziki został opracowany przez założycielkę Henry Sands Brookswnuk John E. po tym, jak zobaczył nie trzepoczące kołnierzyki angielskich graczy polo na meczu polo w Anglii.

Dodaj komentarz