Ulepsz swoją poranną rutynę dzięki ekspresowi do kawy Nespresso Vertuo

Fotografia autorstwa Ape to Gentleman

W końcu dostałem ekspres do kawy Nespresso, a dokładniej Vertuo. Korzystając w przeszłości z Nespresso w wielu pokojach hotelowych i zawsze byłem pod wrażeniem kawy – nadszedł czas, aby zainwestować.

nespresso_vertuo_1

Prawdę mówiąc, pomimo tego, że jestem na pierwszej linii frontu technologicznego – zawsze byłem trochę zdezorientowany co do tego, jak one działają. Wiem, śmieszne. Jednak po kilku sekundach nauki są niezwykle łatwym i wygodnym sposobem na wypicie doskonałej kawy, kiedy tylko masz ochotę na filiżankę.

nespresso-vertuo-2

Najnowszym dziełem Nespresso jest wspomniany wcześniej „system parzenia kawy” Vertuo, dostępny z 20 uniwersalnymi kapsułkami dla każdego smaku kawy. System Vertuo jest dość rewolucyjny w sposobie parzenia kawy dzięki unikalnej technologii Centrifusion ™.

nespresso-vertuo-4

nespresso-vertuo-3

Gama 20 kaw Vertuo Grand Cru jest dostępna w czterech kapsułkach o różnych rozmiarach, co pozwala stworzyć różne rozmiary filiżanek. Największy rozmiar, Alto (414 ml), zapewnia bardzo duży rozmiar filiżanki lub dla większej ilości normalnej wielkości – jest też rozmiar kubka (230 ml). A do tego szybkiego uderzenia Gran Lungos (150 ml) oferuje przedłużoną wersję espresso, podczas gdy mieszanki espresso (40 ml) mają bardziej intensywny profil smakowy.

Woda Nespresso Vertuo

nespresso-vertuo-5

Aby rozpocząć magię, dotknij przycisku włączania / wyłączania – przy którym Vertuo budzi się i samoczynnie się nagrzewa. Podążaj za naciśnięciem chromowanego drążka, aby podnieść „ drzwi-pułapkę ”, w których znajduje się wybrana kapsułka z kawą. Inteligentny system automatycznie rozpoznaje parzoną kawę w saszetkach Grand Cru i dostosowuje parametry ekstrakcji, aby uzyskać idealną ciemną, pełną kawę, wykończoną jedwabistą i obfitą pianką. Kiedy skończysz, kapsuła pozostaje do następnego razu, gdy akcja podbicia pozwala na wślizgnięcie się zużytego strąka z powrotem do puli zbiorczej. Warto zaznaczyć, że zbiornik na wodę jest spory, więc nie będzie wymagał ciągłego napełniania.

nespresso-vertuo-6

Vertuo jest dostępny w kolorze czarnym, srebrnym i tytanowym w butikach Nespresso, online na nespresso.pl oraz u wybranych partnerów detalicznych w cenie 199 GBP, a kapsułki zaczynają się od 0.37 GBP za sztukę. Nie mogę go wystarczająco polecić – jest to nie tylko stylowy, elegancki dodatek do mojej kuchni, ale dla miłośników kawy jest to prawdziwie pyszna przyjemność, którą można się delektować każdego ranka.

Dodaj komentarz