The Fragrant Ape Wears Scent: dlaczego małpa go nosi

 

PACHNĄCA MAŁPA NOSI ZAPACH:

DLACZEGO MAŁPA TO NOSI

To bystry Nos Guerlaina, który powiedział, że kobieta bez perfum to kobieta bez przyszłości i nie ma wątpliwości, że to samo dotyczy mężczyzn.

Jest rzeczą naturalną, że człowiek sam siebie perfumuje: robimy to w taki czy inny sposób od zarania naszego stworzenia, uwiedzeni niezwykłą mocą i tajemnicą zmysłu węchu. Tak mało zrozumiały, ale tak silny zapach jest przede wszystkim zmysłem przetrwania, aby wykryć niebezpieczeństwo i pobudzić atrakcyjność zwierząt niezbędną do utrwalenia gatunku. Przygotuj się więc na to, że twój nos będzie grał z tobą różne psychologiczne sztuczki: przygotuj się na rozrywkę.

Zapach to jeden z najbardziej wyrazistych i indywidualnych sposobów wyrażania i poszerzania naszych nastrojów, osobowości, pragnień, niepokojów i stref komfortu. Jest nadal stosunkowo niedrogi (zamień na benzynę, rachunki za zakupy spożywcze, pranie chemiczne lub bilety kolejowe, jeśli czujesz się winny z powodu tych kosztów); jest przenośny, dostępny i występuje w wielu formatach i formułach. Cóż za wspaniała mała okazja do trzymania w szafce w łazience i w tylnej kieszeni.

Facet, któremu to wszystko brakuje, oszukuje siebie na najbardziej pożądany kawałek życia. Dlaczego więc przegapić mniejszą formę sztuki i dużo więcej zabawy, przygody i luksusu w swoim życiu?

Perfumy są sybarytyzmem – wprawiają w luksus, podniecają, tonizują. Robi wszystko to, co olej aromaterapeutyczny, a nawet więcej: zapach o dowolnej jakości i zainteresowaniu będzie składał się z mieszanki olejków zmieniających umysł, zarówno organicznych, naturalnych, jak i syntetycznych, z których wszystkie oddziałują na różne części układu nerwowego.

Zapach poprawi Twój nastrój: pobudza, uspokaja, koi, dodaje energii i odpręża: może dodać Ci pewności siebie, rozśmieszyć, sprawić, że staniesz się melancholijny lub ekstrawertyczny. Słodka orientalna woda kolońska z wanilią, mlecznymi nutami uspokoi Cię – pomyśl o CARNATION Mona di Orio; energiczny, drzewno-zielony fougere (Creed’s BOIS DU PORTUGAL) ożywia, odciąga ramiona, a nawet wzmacnia buty.

Zapach wydobywa i ubarwia różne aspekty twojego charakteru: nie jesteś jednym mężczyzną, ale wieloma. Reklama i PR mogą zmienić ten pomysł w banał, ale jak we wszystkich stereotypach jest w tym prawda: sportowy, gimnastyczny typ może iść na rześki, czysty cytrus, intelektualista na ciemne fougere, a ekstrawertyk na orientalną skórę. Spójrz w siebie i zgodnie z zaleceniami starego plakatu rekrutacyjnego do armii zobacz, jakiego rodzaju ludzi możesz wydobyć.

Zapach powinien być również zabawny – zabawne jest zestawienie porannej garderoby z pasującym zapachem; lub, trudniej, odwróć proces – najpierw wybierz swój zapach, a następnie ubierz się odpowiednio. Jeśli zauważysz, że się uśmiechasz, a nawet śmiejesz się, gdy po raz pierwszy wypróbowujesz nowy zapach, możesz założyć, że jesteś zwycięzcą.

Spróbuj sobie uświadomić, że bez perfum nie jesteś w pełni ubrany – to jak biznesowa sukienka bez skarpet: ubranie może nie pasować do mężczyzny, ale zapach często tak.

Perfumy to odwieczny afrodyzjak, pobudzający zarówno Ciebie, jak i Twojego partnera. Niektóre nuty zwierzęce – piżmo, cybet, ambra – działają z powodzeniem od 5,000 lat: po co teraz przestać? Zapach nie wykona całej pracy, ale da ci przewagę i stworzy pewną atmosferę. Różne pociągnięcia… oleje zwierzęce to tylko jedna strona; inne są podniecane przez skórę, nasiona selera, tuberozę (w końcu dostrzegamy męskie zapachy), stary dobry jaśmin (będący sercem prawie wszystkich klasycznych zapachów świata), wetiwer i paczula. Jeśli podniecają cię twoje perfumy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że twój obiekt pożądania też będzie.

Więc jak mam kupić te cudowne rzeczy? Kliknij tutaj…

Napisane przez Jamesa Cravena, cytowanego w całym kraju archiwisty zapachów LES SENTEURS i znanego kronikarza wszystkich kulturowo pachnących rzeczy, jest nieocenioną pomocą dla firmy, która nadal prowadzi klientów poprzez niezrównaną kolekcję doskonałych zapachów i pachnących akcesoriów. Odwiedź Les Senteurs tutaj: http://shop.lessenteurs.com/

Dodaj komentarz