Taittinger Brut Reserve Champagne

Szampan Taittinger’s Brut Réserve to mieszanka win Chardonnay (40%), Pinot Noir i Pinot Meunier (60%) z ponad 35 różnych winnic i roczników.

Ten wysoki udział Chardonnay i co najmniej trzy lata leżakowania w piwnicach, gdzie osiąga szczyt aromatycznej dojrzałości, daje temu delikatnie zbilansowanemu szampanowi, doskonałej jakości, z której stał się znany od tamtego czasu.

ape_2696

Z tego powodu Taittinger uważa, że ​​co roku bez wyjątku produkuje szampana Brut.

Sam napój ma złocistożółty kolor, z drobnymi bąbelkami i delikatną, ale zauważalną pianą.

ape_2683

W nosie szampan dostarcza aromatów owoców i brioszki. wydziela również zapach brzoskwini, białych kwiatów, takich jak głóg i akacja oraz laska wanilii, oferując doskonały potencjał aromatyczny.

Po degustacji Brut Réserve jest żywy, świeży i w całkowitej harmonii z podniebieniem. Jest to delikatne wino o smaku świeżych owoców i miodu, o delikatnej dojrzałości, która została nabyta przez trzy do czterech lat leżakowania w piwnicach Taittingera.

ape_2678

Szampan na każdą okazję, Brut Réserve można delektować się o każdej porze. Jednak zgodnie z tradycją szampana będącego symbolem świętowania, wino to jest uważane przez Taittingera za idealny napój towarzyszący obchodom najszczęśliwszych chwil w życiu.

ape_2658

Brut Réserve Champagne firmy TAITTINGER

Dodaj komentarz