Szeregowy White VC

Private White to producent odzieży z historią jak żadna inna. Nazwa firmy pochodzi od nazwiska szeregowego Jacka White’a, który w 1917 roku otrzymał Krzyż Wiktorii za zaangażowanie w I wojnie światowej. Po powrocie z wojny przeszedł drogę od ucznia do wykrawania szablonów do właściciela lokalnej fabryki odzieży w Manchesterze. Niestety Jack White zmarł w wieku 52 lat, ale jego dziedzictwo i historia wciąż istnieją.

Ta sama fabryka jest obecnie prowadzona przez jego prawnuki, produkując jedne z najlepszych ubrań na dzisiejszym rynku. Obejmuje to kurtkę Twin Track (powyżej), która nadaje nowe znaczenie kurtce na cztery pory roku. Kurtka posiada odpinany panel przedni, dzięki czemu można ją nosić z grubymi dzianinami w okresie zimowym. W miesiącach letnich po prostu zdejmij panel przedni i załóż cieńszą odzież, aby uzyskać bardziej dopasowane dopasowanie.

Sama kurtka uszyta jest z woskowanej bawełny wyprodukowanej przez brytyjską firmę Millerain, firmę założoną w 1880 roku, która jest obecnie czołowym producentem tej tkaniny. Kołnierz jest wykonany z miękkiej skóry nappa, która pięknie się starzeje.

PrivateWhiteVC.com

Dodaj komentarz