Świeca z czarnej porcelany Joya x Hervé L. Leroux „Giroflée”

Studio projektowania zapachów z siedzibą w Nowym Jorku; Joya, połączyła siły z legendarnym Hervé L. Leroux nad oszałamiającą matową czarną porcelanową świecą inspirowaną charakterystyczną sylwetką ikony mody.

„Giroflée” to starożytny mały kwiatek o silnym, urzekającym zapachu, uchwycony w ogrodzie Hervé, szczególnie przez Joyę, aby stworzyć górną nutę zapachu. Dla serca wybrano płatki jaśminu, kwiat magnolii, gardenia i tubéreuse. Piżmo i drzewo cedrowe reprezentują suchość.

Świeca została ręcznie wykonana w Nowym Jorku przez Joyę wyłącznie dla Hervé L Leroux i zainspirowana jego udrapowanymi kreacjami. Pomysł z ukośną krawędzią wydawał się odpowiedni, aby uniknąć poparzenia palców podczas ponownego zapalania.

Dom Hervé L. Leroux został założony w 2000 roku przez pana Hervé Legera, projektanta mody, który wynalazł słynną sukienkę bandażową pod koniec lat 1990-tych. Hervé L. Leroux mieszka w Paryżu i słynie z zamiłowania do kobiecej formy. Jego drapowane sukienki typu couture są dosłownie wyrzeźbione na ciele.

Joya, założona w 2004 roku przez Fredericka Bouchardy w Nowym Jorku, projektuje i produkuje produkty zapachowe. Oprócz własnych niszowych kolekcji zapachów osobistych i domowych, dostępnych selektywnie na całym świecie, Joya produkuje artykuły zapachowe dla wszelkiego rodzaju marek modowych i lifestyle’owych. Porcelany powstają w wyniku stałej współpracy z artystką ceramiką Sarah Cihat. Wkrótce nowe atelier i strona internetowa Joya.

Świeca Joya x Hervé L. Leroux „Giroflée” jest pierwszym „charakterystycznym” zapachem marki Hervé L. Leroux i jest wprowadzana na rynek wyłącznie w Alchemist (Miami), Henri Bendel (Nowy Jork), Colette (Paryż), Hervé L. Leroux (Paryż) oraz online na AHAlife.com, Beautyhabit.com, colette.fr i joyastudio.com.

Dodaj komentarz