Sunspel – 70. rocznica powstania bokserek

W 2017 roku mija 70 lat odkąd Sunspel wprowadził Boxer Short do Wielkiej Brytanii.

W 1947 roku John Hill, prawnuk założyciela Sunspel, opuścił powojenną Wielką Brytanię na czas boomu w Ameryce. Pod wpływem amerykańskich stylów bielizny dostrzegł okazję do sprowadzenia bokserek do Anglii i wprowadził projekt na rynek brytyjski.

sunspel_ss18_06_17_006-copy

Pierwsze bokserki Sunspel zostały wykonane z bawełny Sea Island. Firma Hill opracowała unikalny panel tylny, aby usunąć niewygodny środkowy szew i wprowadziła dwustronnie toczone, płaskie szwy wszędzie indziej, aby uniknąć podrażnień. Użycie bawełny Sea Island wzmocniło luksusowy wygląd bokserów, nadając im miękkość w dotyku.

Sunspel świętuje ten 70-letni kamień milowy, wypuszczając ze swojego archiwum bokserki w popelinie Sea Island Cotton. Projekt opiera się na parze zapinanych na guziki bokserek na muchy znalezionych w archiwum Sunspel, z miękką konstrukcją kanału w pasie, guzikami z muszli Trocas i klasycznym krojem Boxer Short, a także z unikalnym tylnym panelem innowacji Hill’s.

Bokserki

Wykończeniem jest opakowanie: woreczek wycięty z bawełny Sea Island, z nadrukiem ze specjalnym logo z nadrukiem Sea Island, dostępny w kolorze białym i granatowym.

The Original British Boxer Short marki SUNSPEL

Dodaj komentarz