Spencer Hart: wiosna / lato 13

Brytyjski projektant Spencer Hart od dawna ma romans z muzyką, więc wydaje się słuszne, że ta forma sztuki była inspiracją dla jego wiosenno-letniego pokazu. Otoczony industrialnym wystrojem hotelu Old Selfridges, Mr Hart zaprezentował szereg ubrań z mocnymi stylami, hołdując londyńskiej scenie fusion latynoskiej / jazzowej.

Paleta kolorów składająca się z delikatnych szarości i czerni kładzie duży nacisk na tkaninę, krój i fakturę odzieży. Używając lekkiej tkaniny o otwartym splocie, dom zaprezentował szereg jedno- i dwurzędowych garniturów – w połączeniu z podstawowym elementem odzieży męskiej… białą koszulą. Były bardzo zbliżone do lekkich kaszmirów i gładkich jedwabi, tworząc wylew luksusu.

Ta minimalistyczna oferta wykorzystała moc marek, aby wyróżniać się w najprostszy sposób. Koszule miały wycięty kołnierzyk, a marynarki dodatkowo kontrastowe naszywki. W formalnościach pokazu znajdowały się zaskakujące wtrącenia odzieży wypoczynkowej Spencer Hart – wzorowanej na słynnych klientach – te cechy były odważne, ale nie aroganckie; jedynie demonstrując bogactwo projektanta talentów, którym dysponuje Nick Hart.

Dodaj komentarz