Samochód koncepcyjny Bosch

Więcej z targów CES 2017, kiedy Bosch prezentuje nowy samochód koncepcyjny, który pokazuje, jak różne sfery życia będą płynnie ze sobą połączone w przyszłości.

„Pojazd będzie odgrywał kluczową rolę w komunikacji międzydomenowej” – powiedział Struth. Rozszerzona zostanie również spersonalizowana komunikacja między samochodem a kierowcą: nowe funkcje łączą samochód z otoczeniem, inteligentnym domem i warsztatem. Funkcje te umożliwią wysoce zautomatyzowaną jazdę. „Bosch dokłada wszelkich starań, aby mobilność i inteligentne usługi stały się jednym” – powiedział Struth. „Jeśli samochód zostanie połączony z inteligentnym domem lub inteligentnym miastem za pośrednictwem chmury, przyniesie to wymierne korzyści. Łączność zmienia samochód w pomocnika na czterech kołach ”.

Samochód koncepcyjny Bosch obejmuje szeroką gamę innowacyjnych technologii, w tym w momencie, gdy kierowca siada, technologia rozpoznawania twarzy ustawia kierownicę, lusterka, temperaturę we wnętrzu i stację radiową zgodnie z indywidualnymi preferencjami kierowcy. System jest sterowany za pomocą dotykowego wyświetlacza dotykowego i innowacyjnego systemu sterowania gestami, które dają namacalną informację zwrotną, gdy są używane. Jeśli samochód jest wysoce zautomatyzowany, usługi w chmurze umożliwiają wideokonferencje, pozwalają kierowcom i pasażerom na planowanie weekendowych zakupów lub oglądanie najnowszych filmów.

Komunikując się z otoczeniem, samochód przejmuje również ważne zadania w połączonym mieście. Na przykład w przypadku parkingów społecznościowych samochód staje się lokalizatorem miejsc parkingowych. Podczas jazdy ulicą samochód wykrywa przerwy między zaparkowanymi samochodami. Zebrane dane są następnie przesyłane do cyfrowej mapy ulic. Wysokowydajne algorytmy Bosch oceniają wiarygodność danych i prognozują sytuację na miejscu parkingowym. Usługa oparta na chmurze, która wykorzystuje te dane do tworzenia mapy parkingów w czasie rzeczywistym, oszczędza kierowcy dużo czasu i pieniędzy, a także pomaga zmniejszyć stres.

Projekty pilotażowe w USA planowane są na 2017 r. We współpracy z Mercedes-Benz Bosch testuje obecnie koncepcję parkingów społecznościowych w Stuttgarcie.

Dodaj komentarz