Richard Anderson – zawory przeciwdeszczowe

Sam Richard Anderson jest prawdziwym miłośnikiem sztuki, a kolekcja w salonie na Savile Row potwierdza to, podobnie jak wystawa, którą był kuratorem z Alice Ciccolini (Sztuka krawiectwa).

Najnowsze przedsięwzięcie Richarda obejmuje słynną rzeźbę George’a Segala „The Breadline” i przedstawia ją na nowo jako fotografię przedstawiającą szyte na miarę Ventile Raincoats firmy Richard Anderson Ltd.

Pięć postaci męskich ustawionych pod ścianą na poduszce rzeźbiarskiej przedstawia scenę z Wielkiego Kryzysu. Pierwotnie wykonana w 1991 r., Pierwsza edycja rzeźby znajduje się w Waszyngtonie pod pomnikiem Franklina Delano Roosevelta.

7037096883_d32f6a54c3_b-2

Wprowadzony na rynek na początku tego roku pierwszy płaszcz przeciwdeszczowy Richarda Andersona jest lekki i idealny do noszenia na garniturze w deszczowe dni, a jednocześnie zapewnia ochronę i wygodę. Są dostępne w trzech wersjach kolorystycznych.

Czerpiąc inspirację ze stylu lat trzydziestych XX wieku, ten wyrafinowany płaszcz przeciwdeszczowy ma rozporek z przodu z pionowymi ściąganymi kieszeniami, owijkami na nadgarstki oraz patką i guzikiem przy kołnierzu. Detale wewnętrzne obejmują wieszak na łańcuch z dwiema pionowymi kieszeniami wewnętrznymi z zamkami błyskawicznymi.

Wyjątkowa stylizacja Richarda jest widoczna w projekcie, ukazując jego charakterystyczny krój z wysoko położonymi pachami i wąską talią, nadając noszącemu ostre i dopasowane wykończenie.

Decydując się na zachowanie tradycji, projekt zawiera tkaninę Ventile, która została stworzona w latach trzydziestych XX wieku przez naukowców z Shirley Institute w Manchesterze. Ventile był podstawowym materiałem dostarczanym do Royal Air Force i był rewolucją w swoich czasach, ponieważ chronił pilotów przed natychmiastowym przemoczeniem i przepowiadał wydłużenie oczekiwanej długości życia do 1930 minut, a tkanina jest nadal używana w kombinezonach lotniczych RAF i NATO. .

Płaszcz przeciwdeszczowy Ventile marki RICHARD ANDERSON

Dodaj komentarz