Przewodnik, jak poprawić cerę

Wszyscy wiemy, że jeśli dobrze wyglądamy, jesteśmy bardziej pewni siebie. Wiara w siebie jest najważniejszym czynnikiem prowadzącym do większego dobrobytu w życiu. Mężczyźni są bardziej świadomi swojego wyglądu niż kiedykolwiek wcześniej. Oto prosty przewodnik dla mężczyzn, aby uzyskać zdrowszą, świeższą i młodziej wyglądającą skórę.

1. Szanuj swoją skórę – Opracuj rutynę pielęgnacji skóry dla swojego konkretnego typu skóry. Jeśli zaniedbałeś swoją cerę, zacznij od razu ją poprawiać. Nigdy nie jest za późno. To, co robisz dzisiaj, pojawi się w Twojej skórze w przyszłości. Złuszczaj skórę dwa razy w tygodniu, aby pozbyć się martwych komórek skóry. Miej regularne maseczki. Pomogą zmniejszyć opuchliznę i odstresować cerę. I użyj odpowiedniego kremu nawilżającego, aby zachować elastyczność skóry.

2. Stosuj zbilansowaną dietę – to, co wprowadzamy do organizmu, będzie widoczne na naszej skórze. Jeśli jesz tłuste potrawy i śmieci, Twoja skóra to odzwierciedli, więc zadbaj o prawidłowe odżywianie skóry. Staraj się codziennie jeść co najmniej pięć porcji świeżych warzyw lub owoców. Powinno to być dość łatwe, jeśli masz trzy kawałki owoców jako deser lub przekąskę oraz sałatkę lub porcję warzyw do dwóch posiłków. Brak odpowiednich składników odżywczych sprawia, że ​​twój układ odpornościowy jest mniej zdolny do zwalczania infekcji bakteryjnych, w tym na skórze.

3. Utrzymuj nawilżoną skórę – Jedną z najczęstszych przyczyn zmęczonej skóry jest odwodnienie, zarówno na powierzchni, jak i na całym ciele. Staraj się nawodnić swój organizm, pijąc dwa litry wody dziennie. Spożycie wody najlepiej rozłożyć w niewielkich ilościach w ciągu dnia, aby mieć pewność, że jest odpowiednio wchłaniana. Najlepiej byłoby to przyjmować jako zwykłą lub lekko aromatyzowaną, niesłodzoną wodę, a nie herbatę, kawę lub inne napoje zawierające kofeinę lub słodkie. Kofeina uniemożliwia organizmowi dobre wykorzystanie witamin i minerałów zawartych w pożywieniu. I unikaj nadmiernego spożycia alkoholu.

4. Mnóstwo odpoczynku dla cierpienia – śpij co najmniej 7 do 8 godzin każdej nocy. Brak snu będzie widoczny pod oczami jako cienie lub worki. Odpowiedni wypoczynek przyniesie również korzyści Twojemu ciału i Twojemu życiu. Skóra jest największym organem ciała i musi się regenerować podczas snu.

5. Znajdź czas na ćwiczenia – utrzymuj regularny harmonogram ćwiczeń. Ćwiczenia powodują ruch krwi i tworzą zdrowe ciało. Co więcej, według naukowców z londyńskiego King’s College, trzy godziny ćwiczeń tygodniowo mogą faktycznie spowolnić proces starzenia

6. Oddychanie świeżym powietrzem – czerp dużo świeżego powietrza, ale unikaj długotrwałego narażenia na wiatr i zimno, ponieważ może to wysuszyć i postarzać skórę.

7. Skorzystaj ze słońca – Słońce naturalnie uwalnia witaminę D w skórze. Powinno to być ograniczone do godziny dziennie, ponieważ promienie ultrafioletowe ze słońca mogą spowodować nieodwracalne uszkodzenia, aw najgorszym przypadku doprowadzić do raka skóry. Unikaj solarium, ponieważ powoduje więcej szkód niż pożytku. Zawsze noś okulary przeciwsłoneczne, aby uniknąć mrużenia oczu.

8. Fryzura i brwi – Twoja fryzura jest bardzo ważna dla Twojego wyglądu. Większość ludzi ma to załatwione. Ale pamiętaj, aby poświęcić trochę uwagi brwiom. Zadbane brwi mogą działać jak mini lifting i nadać twarzy młodzieńczy wygląd.

9. Jeśli palisz, zrezygnuj – Nikotyna nie pomaga zachować zdrowej skóry. Atakuje naczynia krwionośne, które odżywiają skórę substancjami odżywczymi i tlenem, a także te, które odprowadzają produkty przemiany materii ze skóry. Twoja skóra staje się zatem słaba w usuwaniu niechcianych substancji, aw ciężkich przypadkach zaczyna brakować tlenu.

Moh Dehghani – dyrektor produkcji, Myego Cosmetics.

Dodaj komentarz