Przeprojektowanie klasyki: Johnnie Walker Blue Label

 

 

Niebieska etykieta Johnnie Walker, mieszanka szkockiej whisky z House of Johnnie Walker, zaprezentowała zupełnie nowy wygląd swojej kultowej luksusowej butelki.

Zainspirowany oryginalną XIX-wieczną butelką Johnnie Walker, współczesny projekt tej słynnej butelki zawiera dopracowane detale uosabiające rzadkość i ekskluzywność oraz odzwierciedlające Dom Johnniego Walkeraprzywiązanie do dziedzictwa i nowoczesności. Niezwykle gruba szklana podstawa i ściany boczne wykonane z jasnoniebieskiego szkła oprawiają mieszankę w środku, dzięki czemu whisky prześwituje. Ikoniczny monogram John Walker & Sons i Royal Warrant są drukowane bezpośrednio na szkle w bogatym złotym kolorze, a każda butelka jest indywidualnie numerowana, aby odzwierciedlić ograniczony charakter tej szkockiej whisky.

Nowa butelka jest prezentowana w przeprojektowanym luksusowym pudełku z jedwabistym efektem, na zewnątrz jest drobno wytłoczony złoty monogram John Walker & Sons i Royal Warrant, a wewnątrz butelka jest delikatnie obramowana złotą wyściółką, odbijającą światło na szkockiej whisky w ciągu.

 

„Johnnie Walker Blue Label opiera się na niezachwianym dążeniu do łączenia doskonałości. To dążenie do doskonałości jest czymś, co nasza nowa butelka odzwierciedla pod każdym względem i wierzymy, że jest teraz tak pięknie wykonana, jak zawarta w niej szkocka whisky ”. – James Pennefather, Dyrektor Zarządzający Reserve GB

Upamiętnienie Alexa Walkera niezwykła Old Highland Whiskey z 1867 roku, Johnnie Walker Blue Label to umiejętna mieszanka najrzadszych whisky pochodzących z czterech zakątków Szkocji. Wybrane ręcznie przez Master Blender Jim Beveridge, tylko 1 na 10,000 beczek uważa się za wystarczająco charakterystyczne, aby zapewnić niezwykle gładki charakterystyczny smak Johnnie Walker Blue Label. Będąc częścią nieprzerwanego dziedzictwa sięgającego 190 lat wstecz, Jim pielęgnuje i łączy w małych partiach, aby stworzyć najbardziej intensywną i złożoną whisky.

Aby zaznaczyć premierę nowej butelki, pierwszą 1,867 numerowanych butelek każdy będzie osobiście obdarowany tym, którzy dziś dokonali niezwykłych osiągnięć. Oprócz tego The House of Johnnie Walker zlecił wykonanie Johnnie Walker Blue Label Journal, kronika, która opowiada inspirującą historię epickiej podróży Johnniego Walkera Blue Label z czterech zakątków Szkocji do czterech stron świata.

Butelka o nowym wyglądzie będzie wyceniona na RRP £ 200 i dostępny u zwykłych dystrybutorów Johnnie Walker Blue Label od września 2011.

Dodaj komentarz