Prawda o kofeinie

  • Zdjęcia: Chris Beastall, redaktor w Ape to Gentleman
  • Kawa: Sidamo Sasaba, Etiopia od Climpson & Sons dla MR PORTER
  • Parzone za pomocą zestawu do kawy HAND w kolorze miedzi, 230 £ od Toast Living

Opowieść o dwóch połowach… Budzisz się wcześnie, bardziej zdezorientowany niż zmęczony. Gorący prysznic, przemyślane golenie i od razu poczujesz się bardziej żywy. Prawie jesteś na miejscu, ale czegoś brakuje, ta iskra, ten entuzjazm. Tej porannej kawy. Zwykły?

ape_2927 ape_2936 ape_2943

Świeżo mielona, ​​przefiltrowana kawa z odrobiną pełnego mleka – a po dwóch minutach nie ma Cię, kofeina utrwalona w dłoni i teraz dzień może zacząć się na dobre. Kofeina. To nie jest coś, co jest uważane za uzależnienie, a jedynie katalizator zmniejszający opóźnienie z półśpienia do pełnego gazu, coś, co może wymagać doładowania przez cały dzień.

ape_2948 ape_2954 ape_2967

Perspektywa orzeźwiającej kawy każdego ranka to powszechny pogląd większości panów, ale są też inne, mniej znane korzyści płynące z kofeiny – w postaci pielęgnacji skóry. Kofeina ma wiele właściwości w rutynowej pielęgnacji skóry, ale najbardziej godne uwagi są jej właściwości przeciwzapalne. Na przykład umieszczenie produktu do pielęgnacji oczu wzbogaconego kofeiną pod oczami może pomóc zmniejszyć obrzęki – jest to szczególnie przydatne po ciężkiej rundzie obchodów sylwestrowych.

nivenjoshua-6

Baxter of California Under Eye Complex, 22.00 GBP>

Niektórzy sugerują umieszczenie na oczach schłodzonych, zużytych torebek z herbatą, aby uzyskać podobny efekt, ale istnieje wiele skutecznych i bardziej cywilizowanych zabiegów na oczy, które zawierają kofeinę z kombinacją innych aktywnych składników, aby pomóc w walce z opuchniętymi, zmęczonymi oczami i cieniami pod oczami.

ape_2983

ape_3047-2

Następnym razem, gdy będziesz mieć dawkę kofeiny, nie zapomnij o oczach; czasami potrzebują też pomocy.

Parzone przy użyciu zestawu do kawy HAND Copper-Tone, 230 £ od Toast Living od MR PORTER

Dodaj komentarz