Piękne nie zostaną oswojone | Przedstawiamy Astona Martina Vantage 2018

Ape miał przyjemność być świadkiem odsłonięcia Aston Martin Vantage 2018 w The Old Truman Brewery w Londynie we wtorek. Napędzany 4.0-litrowym silnikiem V8 z podwójnym turbodoładowaniem i ośmiobiegową skrzynią biegów, przyspiesza od 0 do 60 mil na godzinę w 3.5 sekundy, osiąga prędkość maksymalną 195 mil na godzinę i przywraca około 120,000 XNUMX funtów. To było wiele liczb i chociaż są imponujące, nie są powodem, dla którego tak bardzo lubimy tego Astona.

aston-martin-vantage_tungsten-silver_05

Od swoich początków w 1951 r., Kiedy nazwa ta była używana w opcji silnika o dużej mocy dla DB2, do V8 Vantage Volante Timothy’ego Daltona w jego pierwszym filmie o Bondzie, The Living Daylights z 1987 r., Aż po współczesność, każdy samochód z Vantage Na tabliczce znamionowej znajduje się gigantyczny zestaw butów do wypełnienia.

aston-martin-vantage_tungsten-silver_06

Sam projekt samochodu przyczynia się do osiągnięcia tego celu. Słyszysz wielu producentów, którzy lirycznie opowiadają o wyglądzie swojego najnowszego modelu z czymś więcej niż tylko personifikacją, czy to „drapieżna postawa”, czy „muskularne zadu”. Jednak w przypadku Vantage melodramat jest uzasadniony. Piękno jest ostatecznie subiektywne, ale trudno zaprzeczyć, jak dobrze wygląda ten samochód.

„Nowy Vantage to prawdziwy samochód sportowy o ostrzejszym wyglądzie i ostrzejszej dynamice. Jest to Aston Martin, na który czekali entuzjaści czystej jazdy”. -Dr Andy Palmer, dyrektor generalny Aston Martin

Na przykład aerodynamiczne zwisy przednie i tylne zapewniają odpowiednią ilość agresji, nie psując klasycznego, luksusowego wyglądu tradycyjnie kojarzonego z Aston Martinem. Na dobre lub na złe (ale głównie na lepsze) trudno jest oddzielić Aston od Bonda: Vantage bezpośrednio podąża za DB11, ale szeroko otwarty przedni nos bardziej przypomina niesamowity DB10 Daniela Craiga w Spectre.

aston-martin-vantage_tungsten-silver_10

Coś w nowym Vantage różni się od poprzednich samochodów Aston Martina. Większy nacisk kładzie się na czystą zabawę i radość z jazdy. Najbardziej oczywistym tego wskaźnikiem jest oficjalny kolor wapna radioaktywnego – wapno radioaktywne! Srebrne odcienie kojarzące się z tradycją firmy zostały odłożone na bok.

ape_05

Przykuwający wzrok kolor, a także ogromna siła docisku generowana przez nowe boczne skrzela i wygięty do góry tylny pokład, nadają Vantage i Astonowi Martinowi jako całości bardziej młodzieńczy, ożywiony wygląd. Rzeczywiście, radykalny nowy plan produkcyjny firmy zakłada dostarczenie siedmiu zupełnie nowych modeli do 2021 roku – DB11 i Vantage to pierwsze dwa, po których pojawi się nowy Vanquish, DBX (SUV), jeszcze bez tytułu supersamochód z silnikiem i dwa zrewitalizowane modele Lagonda.

aston-martin-vantage_tungsten-silver_20

Mówiąc o supersamochodach, Vantage jest tak blisko, jak tylko może dostać się do tej kategorii, nie będąc w niej. 3.5 sekundy 0-60 mil na godzinę jest na skraju terytorium supersamochodów, podobnie jak cena 120,000 0 funtów – pół sekundy mniej niż 60-XNUMX czasu, a prawdopodobnie zapłacisz pięć do dziesięciu razy więcej. Być może tym, co sprawia, że ​​nowy Vantage jest tak ekscytujący, jest fakt, że pod względem stylu, szybkości i ceny mieści się pomiędzy luksusowymi samochodami sportowymi a wszechstronnymi rasami. Dla Aston Martina to idealne miejsce.

aston-martin-vantage_tungsten-silver_03

Nowy Vantage autorstwa ASTON MARTIN

Dodaj komentarz