Oliver Spencer 2017 Kolekcja Casa Malaparte

Casa Malaparte na wyspie Capri we Włoszech to ulubiony dom Olivera Spencera.

Dom słynie z imponującej nowoczesnej włoskiej architektury i położony na szczycie zawrotnego wybrzeża otoczonego morzem, naturalne, surowe wybrzeże kontrastuje z czystymi modernistycznymi liniami, aby stworzyć harmonijną relację między tradycją a modernizmem.

Zainspirowany tym minimalistycznym projektem, Oliver Spencer stworzył kolekcję ubrań z wyraźnymi wpływami śródziemnomorskimi lat 1950.

shot_08_073

Stylizacja pleców i paleta kolorów czerwieni Pompei, rdzy i granatu są zrównoważone intensywnym miodem, kremem i ecrusem, a materiały obejmują jedwab, bawełnę, len, merynos i nylon.

Kluczowe elementy nowej kolekcji to kurtka Theobald, kurtka Buck i spodnie z zakładkami w kolorze Linton Pink, specjalna koszula New York w kolorze szarym oraz spodnie do judo w kolorze Linton Grey.

shot_16_085

„Dla mnie Oliver Spencer oznacza bycie sobą, a jednocześnie sprytne, wyróżniające się i wygodne. Chcę robić ubrania, które będziesz mógł adoptować i zamieszkać. Ubrania, w których możesz mieszkać, ubrania, w których możesz robić różne rzeczy ”. – Oliver Spencer

shot_12_076

Od początku pracy na straganie w Portobello Market, Oliver Spencer otworzył w 2002 roku jedyny sklep na londyńskiej Lambs Conduit Street.

Od tego czasu marka otworzyła cztery kolejne sklepy i międzynarodowy biznes internetowy – a także została zaopatrzona w wiele wiodących domów towarowych na świecie, od Selfridges po Liberty of London i Mr Porter.

shot_16_053

Kolekcja Casa Malaparte przed jesienią / zimą 2017 od OLIVER SPENCER

Dodaj komentarz