Norweski deszcz: kolekcja II

 

Powoli i systematycznie, w najbardziej deszczowym mieście Europy, projekt przeciwdeszczowy przekształcił się w małą firmę produkującą odzież przeciwdeszczową, opartą na koncepcji dugnad [1. „Dugnad” to stary norweski termin określający ludzi, którzy zbierają się razem i dobrowolnie pracują nad wspólnym celem, który przyniesie korzyści społeczności, SĄSIEDZTWOM lub jednostce. Pierwotnie termin ten wyrażał przyjaznego ducha ludzi pomagających sobie nawzajem, gdy trzeba było zbudować fundament, stodołę lub ogrodzenie.]. Małpa do dżentelmena pierwszy napotkany Norweski deszcz na początku tego roku z ich limitowaną kolekcją 350 sztuk, ale od tego czasu kolekcja techniczna była chwalona i opracowana jako jedna z najbardziej poszukiwanych odzieży męskiej. Niedawno wybrany jako jeden z „talentów Vogue”, dzisiaj przyjrzymy się temu Norweska kolekcja deszczu IIi dowiedz się więcej o mężczyznach stojących za marką.

Hi-tech Collection II kontynuuje drapowania i stylistyczne ekspresje z Kolekcji I inspirowane japońską prostotą i tradycyjnym męskim krawiectwem. Jednak dzięki zastosowaniu technologii ekstremalnej odzieży przeciwdeszczowej modele te są skrojone, ukształtowane i zaprojektowane tak, aby wyglądały na wszystko oprócz odzieży przeciwdeszczowej – dostosowanej do życia w „miejskim stylu”. W kolekcji męskiej znajduje się również unisex Model Raincho. W ich pracach widać na przykład zaangażowanie w filantropię;

W Oslo otrzymasz rabat w wysokości 120 € od nowej kolekcji, jeśli wymienisz ciepły płaszcz / kurtkę, której już nie używasz jako części zimowego płaszcza Project.

 

Te płaszcze zostaną przekazane najbardziej potrzebującym tej zimy – dzięki współpracy z różnymi organizacjami charytatywnymi w Oslo. Teraz historia marki…

historia

28-letni założyciel i dyrektor kreatywny Alexander Helle urodził się i wychował Góry; miasto w Norwegii znane z ulewnego deszczu, undergroundowej sceny muzycznej i otaczających 7 gór, które przenoszą dziką przyrodę aż do Twoich drzwi. Życie w Bergen oznacza życie w deszczu. Mając motywację do życia w suchości, wrócił do domu, aby połączyć siły z lokalną wiedzą; w tym krawiec / projektant na zamówienie, T Michaeli studio graficzne, Dziadkowie. Kropla po kropli projekt deszczu przekształcił się w małą firmę projektową o nazwie Norweski deszcz – w oparciu o wspólną pracę przemoczonych przez deszcz twórców z Bergen z Alexandrem Helle jako dyrektorem kreatywnym i T Michaelem jako krawcem / projektantem na zamówienie.

Współpracując ze specjalistami w produkcji odzieży przeciwdeszczowej i czołowymi świadomymi ekologicznie dostawcami w branży, Norwegian Rain dąży do poszukiwania najbardziej przyjaznych dla środowiska rozwiązań w całym procesie produkcyjnym. Opierając się na każdej kropli inspiracji, kolektyw ma nadzieję podekscytować i pozytywnie zaskoczyć entuzjastów swoim eko-szykownym podejściem do współczesnego sprzętu przeciwdeszczowego.

 

technologie

Norweski deszcz Odzież ukrywa jedne z najwyższych dostępnych poziomów ochrony przed warunkami atmosferycznymi. Każda część garderoby składa się z trzech warstw; wysoce wodoodporna powłoka zewnętrzna, zaawansowana technologicznie wodoodporna i oddychająca membrana laminowana po wewnętrznej stronie odzieży oraz satynowa podszewka, która utrzymuje techniczne, wysokowydajne aspekty wizualnie dyskretne. Na każdy szew nakładana jest folia termozgrzewalna, aby wyeliminować przenikanie wody do małych otworów wykonanych przez szwy. Dodatkowo każda odzież ma subtelną funkcjonalną konstrukcję, która zwiększa wentylację powietrza bez dostania się wody.

Eco

Wykonane są z najnowocześniejszych tkanin (w tym membrany) z Japonii 100% włókien pochodzących z recyklingu i bawełny organicznej. Do produkcji membrany nie są używane żadne rozpuszczalniki, eliminuje się odpady, zmniejsza się zużycie oleju i energii, a emisja CO2 jest zmniejszona o około 80% w porównaniu z normalną produkcją.

 

Powyżej znajduje się wywiad wideo z założycielem firmy Norwegian Rain Alexander Helle, na mediolańskich targach WHITE, gdzie Norwegian Rain stworzył ostatnio specjalną instalację wraz z artystami, projektantami i muzykami wywodzącymi się z najbardziej deszczowego miasta na kontynencie europejskim.

www.norwegianrain.no

Dodaj komentarz