Nasze pierwsze spojrzenie na nowy Land Rover Discovery

SUV-y nie są bardziej kultowe niż Land Rover Discovery. Symbol stylu, wyrafinowania i luksusu, jego urok jest uniwersalny i jest tak samo popularny wśród rodziny królewskiej, jak i wśród pięcioosobowej rodziny.

discoverynamiborange300Ten całkowicie nowy Discovery piątej generacji jest jak dotąd najbardziej zaawansowany. Opiera się na nowej aluminiowej platformie, która pomogła mu zrzucić wagę do 480 kg – co jest równoważne z odciążeniem siedmioosobowej rodziny na stałe. Nie tylko poprawia to osiągi, ale także poprawia zużycie paliwa.

Wraz z nową technologią pojawia się również nowy obraz, który w zależności od twojego punktu widzenia może nie być tak mile widziany. Discovery wyrzeźbił tożsamość jako pudełkowaty, wytrzymały i rozsądny 4 × 4, ale ten nowy model wprowadził bardziej miękki i bardziej zaokrąglony wygląd.

Ale jeśli myślisz, że nowe ciało wpłynęło na sposób jazdy Discovery, pomyśl jeszcze raz. Od wewnątrz, ekstensywna dieta Discovery jest natychmiast zauważalna, ponieważ widoczność jest znacznie lepsza i sprawia wrażenie znacznie mniejszego i zwinnego SUV-a.

discoverysiliconsilver240

Po raz pierwszy w Discovery kupujący mają teraz opcję czterocylindrowego silnika wysokoprężnego, ale wbijają dodatkowe 1,300 funtów (co w pełni zalecamy) i można uzyskać słodszy, płynniejszy i mocniejszy silnik 254 o mocy 3.0 KM -litr V6. Ceny za V6 zaczynają się od 51,295 XNUMX £.

Dyskoteka może stracić prawie 500 kg, ale nadal jest ciężkim samochodem ważącym ponad 2,200 kg – to dodatkowe pchnięcie zapewniane przez silnik V6 jest przydatne, zwłaszcza na stromych wzniesieniach i wyjeżdżaniu z wolniejszych zakrętów.

discoverysiliconsilver231

Oczywiście w tych zakrętach Disco toczy się dookoła jako wysoki SUV, ale jazda jest imponująca – zawieszenie pneumatyczne usuwa najgorsze niedoskonałości drogi. Ruszaj w teren, a Discovery pozostanie imponującym jak zawsze – zestaw trybów jazdy pomoże Ci poruszać się po każdej zaśnieżonej bocznej uliczce po piaski Sahary.

Discovery od 43,495 XNUMX funtów od LAND ROVER

Dodaj komentarz