Najgorętsze SUV-y na rynku

SUV-y to wielki biznes, a te z dodatkową dawką wydajności sprawiają, że są one jedynym samochodem, jakiego kiedykolwiek potrzebujesz. Szybkość, praktyczność i komfort są w równym stopniu uwzględniane w przypadku gorących SUV-ów, ale które stoją głową i ramionami nad resztą?

Porsche Macan Turbo

macan_turbo_01-2

Porsche może być bardziej znane ze swoich samochodów sportowych, ale Macan jest teraz największym sprzedawcą niemieckiej marki – wyprzedza 911 o trzy do jednego. Flagowy Macan Turbo jest jednak bardzo podobny do 911 na szczudłach: jego wydajność jest niesamowita, prowadzenie akrobatyczne i zdolność do zawstydzania innych samochodów sportowych. Wersja Turbo zajmuje czołowe miejsce w ofercie Macana w cenie nieco poniżej 64,000 395 funtów, a pod maską mieści 3.6-litrowy silnik V6 twin-turbo o mocy 0 KM. Porsche twierdzi, że może osiągnąć prędkość 62-4.8 mil na godzinę w 155 sekundy i osiągnąć prędkość XNUMX mil na godzinę.

macan_turbo_29-2

Range Rover Sport SVR

rrssvrarcticsilverstone27111501-2

Żaden SUV nie łączy w sobie luksusu i osiągów tak dobrze, jak Range Rover Sport SVR. Koszt prawie 100,000 5.0 funtów oznacza, że ​​nie jest tani, ale SVR jest produktem działu Special Vehicle Operations firmy Jaguar Land Rover, więc wyłączność jest gwarantowana. Wypukłe nadwozie skrywa potworny 8-litrowy silnik V543 z doładowaniem, który wytwarza XNUMX KM i hałas tak demoniczny, że mógłby wywołać trzęsienie ziemi. To także jedyny gorący SUV, który równie dobrze radzi sobie w terenie, jak na nim; Zestaw technologii terenowych, takich jak asystent terenowy i tryb Rock Crawling, oznacza, że ​​na Saharze jest tak samo jak w domu, jak w Surrey.

rrssvrarcticsilverstone27111502-2

Tesla Model X

press01-model-x-driving-2-2

Jeśli zależy Ci na surowych osiągach, nie szukaj dalej niż w pełni elektryczna Tesla Model X. Dostępne są różne modele o różnych mocach wyjściowych, ale flagowy Model X P100D jest śrubą Usain w świecie SUV-ów. Wyposażony w napęd na cztery koła i akumulator o mocy 100 kWh (co przekłada się na około 760 KM) Tesla twierdzi, że osiągnie prędkość 0-60 mil na godzinę w 2.9 sekundy – szybciej niż Lamborghini Huracan. Może to kosztować łzawienie oczu 121,250 funtów, ale dzięki w pełni elektrycznemu układowi napędowemu nic Cię nie kosztuje. Doładowanie baterii da ci wściekłość 336 mil i kosztuje około kufla piwa.

press02-model-x-front-trzy czwarte-2

Maserati Levante

dsc_1857-2

Kolejną włoską marką samochodów sportowych, która wkroczyła w świat wyczynowych SUV-ów, jest Maserati. Levante to pierwszy i jedyny model na tej liście wyposażony w silnik wysokoprężny, ale nie zniechęcaj się, ponieważ 3.0-litrowa jednostka V6 generuje 271 KM i 600 Nm momentu obrotowego. Maserati właśnie wypuściło również benzynową wersję Levante, która jest już dostępna.

dsc_1874-2

Dodaj komentarz