Mumm Grand Cordon Champagne

W ubiegły weekend Ape to Gentleman udał się do Paryża „miasta świateł”, aby być świadkiem wyścigu Paris Formula ePrix na Les Invalides, w samym sercu francuskiej stolicy. Okrzyknięta przyszłością sportów motorowych, Formuła E to pierwsza na świecie seria wyścigów w pełni elektrycznych, zapewniająca ramy dla badań i rozwoju w zakresie pojazdów elektrycznych, aby zapewnić czystszą energię i zrównoważony rozwój. Szlachetna przyczyna i porywanie – to klucz do sukcesu.

Paris Formula ePrix zbiegła się również z ponownym wprowadzeniem na rynek nowego szampana Maison Mumm Grand Cordon. Założony w 1827 roku dom szampana w Reims od dawna kojarzony jest z przełomowymi przedsięwzięciami – od 1904 roku, kiedy wspierał odkrywcę Jean-Baptiste Charcota podczas pierwszej francuskiej wyprawy na Antarktydę. Od tego sezonu dom podporządkował się Formule E, równie przełomowym przedsięwzięciu.

Po ciężkim dniu wyścigów na paryskich ulicach zwycięzca (Lucas di Grassi) otrzymał butelkę Mumm Grand Cordon na uczczenie – butelkę bez przedniej etykiety, ale zamiast tego podpis GH Mumm i emblemat orła wydrukowany w kolorze złotym bezpośrednio na szkło. Niezwykle długi projekt butelki ze smukłą szyjką towarzyszy rozwojowi aromatów legendarnego cuvée Mumm Cordon Rouge, który jest szczególnie intensywnym wyrazem Pinot Noir, uzupełnionym subtelnością Chardonnay i owocowością Pinot Meunier. Tego dnia spróbowaliśmy Grand Cordon i możemy potwierdzić, że jest pyszny, a nawet bardziej.

Widząc czerwony

Być może najbardziej przyciągającą wzrok cechą butelki Mumm Grand Cordon jest reinterpretacja słynnej czerwonej szarfy Cordon Rouge autorstwa słynnego artysty Rossa Lovegrove’a, pierwotnie zaprojektowanej przez założyciela firmy Mumm, Georgesa Hermanna Mumma, który wpadł na pomysł udekorowania wybranych szampanów czerwoną wstążką Legionu d’Honneur, najwyższe francuskie odznaczenie cywilne.

Ross Lovegrove.jpeg

Pan Lovegrove, który zyskał międzynarodową sławę dzięki projektom dla Sony i Apple, zaprojektował szarfę do czytania dla butelki Mumm Grand Cordon wciętą w szklankę.

poprzedniDalej

Zgodnie z mottem Mumm „Dare. Zdobyć. Celebrate ”- dom szampana nie tylko serwuje szampana o wyśmienitym smaku, ale także przesuwa granice kreatywności dzięki temu, co można określić tylko jako jedną z najpiękniejszych dostępnych obecnie butelek szampana. Uważaj na to – nietrudno go przeoczyć w przeciwieństwie do Lucasa di Grassi latającego po ulicach Paryża z prędkością 140 mil na godzinę.

Po premierze w Paryżu Mumm Grand Cordon będzie stopniowo wprowadzany na międzynarodowe rynki Maison Mumm, z naciskiem na modne miejsca życia nocnego. Wkrótce zobaczysz go na Ibizie (Hiszpania), Porto Cervo (Włochy), Hvarze (Chorwacja) i Mykonos (Grecja).

mumm.com

Dodaj komentarz