Montblanc Patron of Art Edition 2013

W kwietniu 2013 roku Montblanc przedstawi coroczną edycję Patron of Art Edition 2013, upamiętniającą życie i wpływ księcia Mediolanu Ludovico Sforzy, jednego z najwybitniejszych patronów włoskiego renesansu i obrońcy Leonarda Da Vinci.

Najnowsza edycja Patron of Art, z limitowaną edycją 888 z litego złota i limitowaną edycją 4810 ze srebra sterling, jest hołdem dla późnego renesansu. Ludovico Sforza (1452 – 1508), przebiegły władca i ambitny dyplomata, miał nienasyconą pasję do sztuki. Pod patronatem księcia Leonardo Da Vinci stworzył swoje najsłynniejsze dzieła, w tym „Ostatnią wieczerzę” i „Dama z gronostajem”.

Castello Sforzesco w Mediolanie jest inspiracją dla projektu czapki i klipsa Editions. Osprzęt instrumentu piśmienniczego jest repliką wzoru Da Vinci, używanego w jego fresku w „Sala delle Asse” lub „Komnacie desek”, a także w szatach i zdobieniach Mona Lisy. Inicjały wygrawerowane na pierścieniu czapki pochodzą ze srebrnej monety „Testone” wydanej na cześć Ludovico Sforzy w okresie renesansu mediolańskiego.

Niebieska lakierowana skuwka i lufa limitowanej edycji 888 są ozdobione wzorem Da Vinci w kolorze ciemnoniebieskim. Pióro wieczne ma okucia z litego złota i charakterystyczny emblemat Montblanc z matki perłowej i stożek z herbem księcia.

Natomiast skuwka i lufa limitowanej edycji 4810 są wykonane z czarnego lakieru z motywami Da Vinci w kolorze srebrnym. Pióro wieczne wykonane ze srebra próby 925 jest wykończone gwiazdą Montblanc z białej żywicy.

Stalówka Edition, pokryta rodem o próbie 750, z wygrawerowanym herbem księcia ramiona Patron of Art Limited Edition 2013 jest dostępna w butikach Montblanc na całym świecie od kwietnia 2013 roku.

montblanc.com 

Dodaj komentarz