Montblanc – Great Characters The Beatles Edition Pens

Od 2009 roku seria Wielkich Postaci Montblanc składa hołd tym, których życie i praca wywarły trwały wpływ. Niemiecka marka swoją najnowszą odsłoną kolekcji zwróciła uwagę na jeden z najsłynniejszych zespołów wszechczasów – The Beatles.

Kwartet Johna Lennona, Paula McCartneya, George’a Harrisona i sierżanta Ringo Starra. Pepper’s Lonely Hearts Club Band jest również uważany za jeden z najważniejszych i najbardziej wpływowych albumów rock and rolla wszechczasów. To była inspiracja projektowa dla pierwszej pozycji z kolekcji The Great Characters, The Beatles Special Edition, z jasną, wielokolorową czapką i lufą zaczerpniętą z mundurów, które The Beatles noszą na okładce albumu.

montblanc-great-characters-the-beatles-artisan-special-edition_familyshot

Ten projekt został osiągnięty dzięki wielobarwnemu procesowi lakierowania paskowego, który obejmuje ponad 10 różnych etapów od obróbki metalu podstawowego przed nałożeniem pięciu kolorów na metalową rurę. Kształt czapki przywodzi na myśl mikrofon, a stożek przypomina przycisk w studiu nagraniowym z legendarnych sesji Abbey Road, podczas gdy klip zawiera cztery wąsy, nawiązując do niektórych najsłynniejszych portretów The Beatles.

The Great Characters, The Beatles Limited Edition 1969 został zainspirowany innym kultowym albumem, Abbey Road. Na skuwce można znaleźć sylwetkę czterech skrzyżowań Abbey Road oraz symbol pokoju, a metalowa wkładka na skuwce nawiązuje do tablicy rejestracyjnej VW „LMW 28 IF” przedstawionej na okładce albumu. Inlay Union Jack na lufie nawiązuje do piosenki „Her Majesty” zawartej na płycie.

montblanc-wielkie-postacie-the-beatles-artisan-edition-le1969_familyshot

Wreszcie, w przypadku wielkich postaci, limitowana edycja Beatlesów 88, brytyjska kultura i ikony są inspiracją dla nakładek na czapce, od symbolu Union Jack po podpisy i portrety The Beatles. „Yeah Yeah Yeah” to nawiązanie do pierwszej strony nagłówka Daily Mirror z 1964 roku, ogłaszającego przybycie grupy do Ameryki.

montblanc-great-characters-the-beatles-artisan-edition-88-5

Świetne postacie The Beatles Edition autorstwa MONTBLANC

Dodaj komentarz