Mistrzostwo pędzla do golenia: część 2 – jak używać pędzla

 

Więc kupiłeś pędzel do golenia, co teraz robisz? Cóż, jeśli masz szczotkę do golenia z sierści zwierzęcej, prawdopodobnie będziesz musiał ją przygotować do pierwszego użycia. Najprawdopodobniej przy pierwszych kilku użyciach szczoteczki zauważysz nieprzyjemny zapach. Jest bardzo powszechny i ​​powinien zniknąć po kilku tygodniach stosowania, ale można przyspieszyć ten proces na kilka sposobów. Najpierw możesz namoczyć go w roztworze 1 część destylowanego białego octu do 9 części gorącej wody przez około 10 minut, delikatnie poruszając szczoteczką co kilka minut. Możesz też dokładnie wmasować włosie szczotki szamponem dla zwierząt domowych, delikatnym płynem do mycia naczyń, a nawet mydłem lub kremem do golenia. Następnie pozostaw szczoteczkę mydlaną na około 30 minut. Ale bez względu na to, jak przygotujesz pędzel, pamiętaj, aby spłukać go bardzo dokładnie ciepłą wodą, delikatnie wytrzyj włosie do sucha ręcznikiem, a następnie pozwól na dokończenie suszenia 24 godzin. Nie przechowuj szczotki w zamkniętej szafce, ponieważ może nie wyschnąć prawidłowo.

 

Teraz możesz używać pędzla. Ogólna procedura jest prosta, jednak istnieją pewne zmienne, które mogą mieć znaczenie, więc rozważ, co będzie dalej, jako punkt wyjścia. Być może będziesz musiał dostosować niektóre podane tutaj czasy w zależności od rozmiaru szczotki, rodzaju i jakości włosów oraz zawartości minerałów w używanej wodzie.

Pędzel do golenia składa się z 3 części: nakładania pędzla, tworzenia piany i nakładania piany.

Czasami można łączyć części, takie jak budowanie i nakładanie w tym samym czasie, w zależności od używanych produktów i technik.

 

Ładowanie pędzla polega po prostu na nałożeniu wystarczającej ilości mydła lub kremu do golenia, aby pokryć czubki pędzla. Przed załadowaniem dokładnie zwilż szczotkę. Najlepiej pozostawić go na kilka minut w misce z gorącą wodą: dzięki temu szczoteczka będzie dobrze nasączona. Następnie chwyć pędzel za rączkę i potrząśnij nim kilka razy, aby pozbyć się nadmiaru wody: lepiej zacząć od zbyt małej ilości wody i być w stanie dodać trochę, niż zacząć od zbyt dużej ilości wody i spróbować dostosuj inne zmienne. Teraz załadujesz pędzel. Sposób ładowania zależy od rodzaju używanego produktu. Jeśli używasz mydła w kostce lub kremu, umieść czubki pędzla na otwartym pojemniku, lekko dociśnij i obracaj pędzelkiem na produkcie, aż końcówki pędzelka będą dobrze powlekany. Jeśli używasz kremu z tubki, wyciśnij około centymetra kremu na środek pędzla.

 

Teraz będziesz używać pędzla jako miksera, aby połączyć mydło lub śmietanę z wodą w celu uzyskania piany. Jeśli masz zamiar nanieść pianę bezpośrednio na twarz, proces budowania i nakładania toczy się w tym samym czasie. Lub możesz zbudować pianę w pliku miska lub duży kubek następnie zastosuj. Budowanie piany w misce ma tę zaletę, że tworzy ciepłą pianę, jeśli używasz podgrzewanego pojemnika. W obu przypadkach będziesz używać delikatnych ruchów masujących i przeciągających, aby wymieszać wodę i produkt. Nie dociskaj szczotki do końca, ale użyj wystarczającego nacisku, aby lekko rozprowadzić włosie szczotki. Zbyt mocne naciśnięcie spowoduje uwolnienie zbyt dużej ilości wody na raz, a przygotowanie przyzwoitej piany będzie trudne i bardziej czasochłonne. Jeśli piana wygląda na suchą lub lepką jak biały klej szkolny, na krótko zanurz czubki pędzla w wodzie i kontynuuj. Szukasz miękkich szczytów piany, trochę jak beza do ciasta, bez wielu spienionych bąbelków. Ten proces może zająć kilka minut w zależności od zmiennych, więc teraz jest czas, aby cieszyć się wrażeniami sensorycznymi, które powinieneś uzyskać z tego procesu: przyjemnym zapachem i uczuciem ciepła piany oraz uczuciem włosia na skórze. . Teraz możesz się golić!

Nauczyciel golenia

Dodaj komentarz