Miasto do miasta: przewodnik po pokazach sezonowych

Wraz z zakończeniem sezonu mody przez kolejne sześć miesięcy, zespół Ape to Gentleman zastanawia się nad tegorocznymi pokazami i projektantami w trzech głównych stolicach: Londynie, Paryżu i Mediolanie.

Londyn

Wraz z powrotem Burberry na wybieg w tym roku Londyn był w centrum uwagi; dostarczając z rozmachem, pokazując idealne połączenie odzieży ulicznej (Shaun Samson), swobodna elegancja (Margaret Howell) i krawiecką poprawność (Hardy przyjaciele) – udowadniając, że chociaż stolica Anglii nie jest w pełnym rozkwicie, ożywienie jest dobre i naprawdę trwa.

Oliver Spencer Wiosna / Lato ’14

Highlight: Oliver Spencer – Kolekcja stworzona jako szafa na cześć amerykańskiego artysty lat 1980. Jean-Michela Basquiata. Funkcje obejmują wytwarzanie, techniki barwienia i wybielania; nawiązując do wczesnej sztuki graffiti Basquiata. Swobodny krój, który ma mnóstwo charakteru.

Zwróć uwagę na: Baartmans & Siegel – Sezonowe przejście z lotnictwem na południowym Pacyfiku, jako odniesienie dla egzotycznego eskapizmu. Mocno obciążone różnymi odcieniami granatu, z klasycznymi kształtami i sylwetkami używanymi w podstawowych elementach garderoby, takich jak Harrington, kurtka polowa i trencz Lounge.

Mediolan

Anthony Elliott – redaktor Ape to Gentleman Fashion

Połączenie starego i nowego w Mediolanie w tym sezonie, gdy włoskie potęgi współpracowały z nowymi projektantami, tworząc pokazy tradycji i innowacji. Misje przoduj z typowo owocnym pokazem cienkich dzianin i odważnych kratek. Natomiast współczesny design Iceberg pokazał bardziej kierunkową wizję nieco nadającej się do noszenia kolekcji.

Missoni wiosna / lato ’14

Highlight: Ermengildo Zegna – Pod kreatywną kontrolą Stefano Pilatiego Zegna zaprezentowała kolekcję solidnej elegancji. W swoim pierwszym sezonie Pilati przedstawił wszystkie wersje włoskiego stylu życia, używając letnich koców jako płaszczy i łącząc smukłe sylwetki z dużymi kurtkami – niesamowity pokaz męskiego wysiłku.

Zwróć uwagę na: Moncler Blue Range – Biel do krykieta, szminka i śliskie włosy – Wystawa Gamme Bleu była spektakularną prezentacją, którą pokochałby nawet modowy minimalist. Amerykański weteran Thom Browne leżał na świeżo skoszonym trawniku na wybranych białych ubraniach do noszenia, nawiązując do poczucia humoru projektantów.

Paryż

Paryskie wybiegi oddawały hołd wielu różnym formom męskości przez cztery dni. W GivenchyInterpretacja Riccardo Tisci opierała się na pomyśle „nerdów” wykorzystujących komputerowe odbitki drukowane na luźnych bluzach. Natomiast Dior dla mężczyzn ułożona na znacznie bardziej sparowanym tylnym wyświetlaczu, z wykorzystaniem przypominających pudełka sylwetki w szerokiej gamie dopasowanych garniturów w odcieniach bordo, niebieskiego i czarnego.

 Hermes wiosna / lato ’14

Highlight: Hermes – Prosta, nowoczesna i zrelaksowana najlepiej opisują najnowszą kolekcję Véronique Nichanian. Ubrani w mieszankę swobodnego krawiectwa (koszule z odkrytymi szyjami, z krawatami), modele były widoczne w zakurzonym błękicie i kasztanach. Dzięki takim materiałom, jak jedwabie, len i skóra jagnięca, stają się widoczne w niektórych kombinacjach t-shirtów i spodni.

Zwróć uwagę na: Wooyoungmi – Koreańska marka z siedzibą w Paryżu zastosowała w swojej najnowszej kolekcji paletę terakoty, zieleni kaktusa i błękitu nieba – czerpiąc inspirację z formy i koloru pustynnego krajobrazu. Po raz pierwszy pojawił się dżins, z jasnoniebieskimi i indygo wyciętymi w szerokie spodnie, w połączeniu z dopasowanymi kurtkami i ukłonem w stronę aktywnego noszenia ze specjalnie opracowanymi tenisówkami.

Dodaj komentarz