Kupowanie i stylizacja garnituru: we współpracy z Marks & Spencer

Dopasować
Istnieje błędne przekonanie, że „dopasowany” garnitur powinien być wąski lub chudy. Kiedy odwiedzasz szytego na miarę krawca, dobrze dopasowują dla Ciebie garnitur dopasowany do Twojej sylwetki. Kupując gotowy do noszenia garnitur, upewnij się, że ramiona są idealnie dopasowane. Nie powinny wisieć zbyt daleko, a także nie powinny być zbyt ciasne, aby wyskakiwały bicepsy. Idealnie byłoby, gdyby materiał układał się na ramieniu z małą krzywizną na całej długości ramienia.
Wspaniałą rzeczą w Marks & Spencer jest to, że oferują 3 długości garnituru na wszystkich swoich garniturach – możesz wybierać spośród krótkich, średnich i długich. Skorzystaj z tego, aby znaleźć odpowiednią długość dla siebie. W garniturze chodzi o proporcje. Jeśli jesteś wysoki, potrzebujesz garnituru, którego długość ciała i ramienia pasują do Twojego wzrostu, zapewniając dobrą równowagę. Podobnie dla niższego dżentelmena, jeśli jest za długi, będziesz wyglądać nieswojo w garniturze, który cię utopi. Upewnij się, że kombinezon obejmuje długość od środka pośladka w kierunku dolnej części, gdzie zagina się w nogę. W ten sposób garnitur będzie pasował do Twojego kształtu.

Koszule i krawaty

Wybierz koszule, które najlepiej pasują do Twojego garnituru – białe lub jasnoniebieskie koszule są najlepsze, ponieważ zapewniają dodatkową swobodę w doborze krawatów. Znajdź kołnierz, który najlepiej Ci odpowiada – ale pamiętaj, aby wybrać węzeł, który najlepiej pasuje do kołnierza. Nie wpadnij w pułapkę zawiązania dużego węzła, który przyćmiewa kołnierz. Z reguły zachowuj proporcje u mnie – węzeł powinien dokładnie pasować między kołnierzem.

Znajdź węzeł, który Ci odpowiada i jest odpowiedni na tę okazję. Możesz zmieniać style węzłów w zależności od tego, czy są eleganckie, czy eleganckie / swobodne. Czwórki, Pratt lub Half-Windsor są najbardziej powszechne i najbardziej uczuciowe. Podczas wiązania krawata nie bój się zawiązać go do samego końca, upewniając się, że jest ciasny, schludny i w dobrej formie. Wygląda to nieprofesjonalnie, jeśli węzeł jest płaski lub jeśli jest kilka centymetrów odstępu od górnego przycisku. Dodanie dołeczka dodaje odrobinę wyrafinowania
Nie wpadnij w pułapkę noszenia chudego krawata. Najmniejszy, jaki powinieneś wybrać, to krawat o długości 6.5 cm – ale działa to tylko w przypadku szczuplejszego dżentelmena w dopasowanym garniturze. Regularne krawaty zapewniają objętość i ładnie leżą między klapami garnituru.

Uzupełnij swój krawat i poszetkę (jeśli nosisz poszetkę).
Być może zauważyłeś wzrost liczby poszetek, co jest świetnym sposobem na dodanie osobowości podczas stylizacji garnituru. Dodaje elegancji. Uważaj jednak, aby krawat i poszetka nie były dopasowane do tego samego materiału. Raczej uzupełnij je podobnym odcieniem lub wzorem. Spójrz nawet na wybór podobnych kolorów do swoich skarpet, które będziesz mieć w poszetce. Mogą być daleko od siebie, ale jako kompozycja wizualna połączy Twój strój.

Buty
Zainwestuj w dobre buty. Mężczyzna jest zwykle oceniany po butach i robi niezatarte wrażenie. Ile razy widziałem świetne stroje zrujnowane przez kiepski wybór obuwia. Kup buty, które będą pasować do Twojego garnituru. Czarne buty pasują do większości kolorów garniturów. Oxblood i brąz dobrze komponują się z granatowymi i szarymi garniturami. Załóż porządne sznurowanie, takie jak buty Derby lub Oxford. Brogsy mają nieco więcej charakteru, ale lepiej pasują do teksturowanych garniturów.

Zapinane na guziki

Nabierz nawyku zapinania kurtki na guziki. Ale tylko górny guzik (w marynarce zapinanej na dwa guziki – lub środkowy i górny w przypadku marynarki z trzema guzikami). Dolną należy pozostawić rozpiętą, aby kurtka przepływała przez talię i biodra. Zapewni również, że będzie wisiał na tułowiu w wygodny i naturalny sposób.

Pojedyncze czy podwójne kurtki wentylacyjne?
Pojedyncze kurtki wentylacyjne są dość popularne, ale pamiętaj, jak przylegają, ciągną lub rozszczepiają pośladki. Aby upewnić się, że leży płasko, upewnij się, że masz odpowiednią długość – im dłuższa kurtka, tym lepiej. Najważniejsze, o czym należy pamiętać, to proporcje. Nie zakładaj zbyt krótkiej kurtki, która przylega do pośladków – kurtka powinna sięgać do dolnej części, gdzie zaczyna się stykać z nogą.
Jeśli jesteś nieco większa w talii lub pośladkach, kurtki z podwójną wentylacją będą lepiej siedzieć i będą bardziej podkreślać sylwetkę. Sprowadza się to do preferencji, ale pamiętaj, aby zawsze brać pod uwagę proporcje.

Końcowe przemyślenia
Garnitur powinien być przedłużeniem Ciebie i wyrażać część Twojego charakteru. Skorzystaj z tych aspektów, o których tu mowa, a będziesz na najlepszej drodze do uzyskania doskonałego dopasowania. Stworzenie dobrej etykiety, która pasuje do ubrania, sprawi, że zrobisz dobre wrażenie, a ludzie będą traktować Cię poważnie.

poprzedniDalej

marksandspencer.com

Dodaj komentarz