Kolekcja Classics marki Hermès

Eau d’Hermès, Calèche, Equipage, Amazone, Bel Ami, Rocabar, Hiris, Rouge Hermès… te ponadczasowe zapachy tworzą Klasyczną Kolekcję luksusowego paryskiego domu mody Hermés.

Hermès po raz pierwszy stał się Domem Perfum w 1951 roku, 114 lat po założeniu firmy przez Thierry’ego Hermèsa jako producenta uprzęży dla koni. Przejście od szorstkiej skóry do delikatnej skóry może wydawać się proste, ale zrobienie tego dobrze przy użyciu prawdziwego kunsztu nigdy nie będzie łatwe.

„Klasyka to książka, która nigdy nie skończyła mówić, co ma do powiedzenia”. -Italo Calvino

Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów Hermès, zapachy reprezentują sztukę i wyjątkowe, swobodne podejście, które nie krzyczy, ale ma subtelną siłę – rygorystyczny, jasny i uporządkowany styl. Każda kompozycja sygnalizuje obecność swojego noszącego poprzez określoną aurę i pozostawia raczej ślad niż solidny, przytłaczający dowód.

The Story

Prawdziwą historię kolekcji Hermèsa najlepiej opowiada Jean-Claude Ellena, wewnętrzny perfumiarz Hermèsa od 2004 roku.

Hermes woda to „Perfumy początku. Ostateczne wyrafinowanie. Miękka skóra, która łączy się z przyprawami i drewnem ”. – to oryginalny Eau d’Hermès, stworzony w 1951 roku przez Edmonda Roudnitska i zainspirowany „wnętrzem torebki Hermès”

Wagon „Jest esencją klasycyzmu. Uwodzenie przez piękno istnienia ”. – wykonany z podnoszących na duchu cytrusów do nowoczesnych nut aldehydowych, od kwiatowego serca ozdobionego ylang-ylang, różą i jaśminem po drzewną, szyprową nutę zaakcentowaną szlachetną irysową. To jest ofiara dla kobiet.

Załoga
„Tysiąc razy próbowałem uchwycić jego zapach, tysiąc razy mi się wymykał. Niespodzianka mnie pociąga.
Biorę te perfumy w podróż, żeby je poznać ”. mówi Jean-Claude Ellena. Equipage był pierwszym męskim zapachem Hermès – stworzonym przez Guya Roberta w 1970 roku z przyprawowymi, drzewnymi aromatami i doskonałą równowagą pomiędzy mocą i delikatnością, żywością aromatów i siłą przypraw, na tle jedwabistych nut drzewnych.

Amazonka
„Psotny i uśmiechnięty zapach z wesołymi kwiatami, czerwonymi owocami i drzewem”. mówi Jean-Claude Ellena.
 Stworzony w 1974 roku przez Maurice’a Maurina i ułożony wokół pąków czarnej porzeczki, jest to harmonijny zielony kwiatowy zapach, w którym swoją obecność potwierdzają żonkile, galbanum, czerwone owoce i wetyweria. Znowu dla niej.

Bel Ami
„Niezwykła i pewna siebie kreacja. Skóra jest bezdyskusyjna, niszczycielska i wyróżniająca się ”. komentuje Jean-Claude Ellena.
Odważny zapach, ale ze spokojną, męską siłą! Bel Ami celebruje skórę w jej najbardziej autentycznej formie. Nuta szyprowa, wymyślona w 1986 roku przez Jean-Louisa Sieuzaca, jest równie bogatą i charakterystyczną interpretacją surowca.

Rocabar
„Perfumy dla wędrownego ducha przyciąganego do otwartych przestrzeni”. mówi Jean-Claude Ellena
– głęboka i emocjonalna. Skrót słów „dywan” i „à barres” – po francusku „paski” – ten zapach dla mężczyzn czerpie inspirację z tradycyjnego koca dla koni z niebiesko-czerwonymi paskami na szafranowym tle, wykonanego w warsztatach skórzanych Hermès . Stworzony przez Gillesa Romey w 1998 roku, Rocabar ujawnia swoje najpotężniejsze fasety w tonach drewna, balsamu i żywicy, a jego sierść podkreślona jest pełną charakterystyczną nutą cyprysu.

Plasterek to „delikatna akwarela, która z pudrową elegancją opisuje świeżość świtu i zimne piękno tęczówki”. mówi Jean-Claude Ellena. Nowoczesne i czyste, dedykowane kobietom i tęczówce. Stworzony w 1999 roku przez Olivię Giacobetti, delikatnie wyraża niekiedy kwiatowe, czasem pudrowe lub roślinne nawiązanie do jednego z węchowych cudów natury.

Hermès Red to „zapach o kolorze namiętności, z bogatymi aromatami Wschodu”. potwierdza Jean-Claude Ellena. Zapach stworzony przez Akiko Kamei w 1984 roku, początkowo nosił nazwę Parfum d’Hermès. Zinterpretowany ponownie w 2000 roku i przemianowany na Rouge Hermès, po kultowym kolorze Domu, są to orientalne perfumy kwiatowo-bursztynowe. Jego róg oferuje bogactwo i nienaganne wykonanie.

Dostępność

Kolekcja Classic obejmuje Amazone, Hiris, Rouge Hermès, Bel Ami, Equipage, Rocabar, Calèche Soie de Parfum i Eau d’Hermès w sprayu w 100 ml. Dostępne teraz i wyłącznie w sklepach Hermès oraz w wybranych punktach sprzedaży.

hermes.com

* Premiera 9 listopada 2015 to Equipage Géranium.

Dodaj komentarz