Kamera Sony a6500

Giganci technologiczni Sony wprowadzili najnowszy dodatek do swojej kolekcji aparatów bezlusterkowych: a6500.

Innowacyjna kamera z matrycą APS-C obsługuje ten sam unikalny 4D FOCUS, co model a6300; pozwalając na zablokowanie ostrości na obiekcie w zaledwie 0.5 sekundy. Oprócz imponującego czasu akwizycji AF model a6500 posiada również 425 punktów AF z detekcją fazy, które są równomiernie rozmieszczone w aparacie. Największa liczba punktów AF w każdym aparacie z wymiennymi obiektywami.

Nowy model może robić zdjęcia z prędkością do 11 klatek na sekundę ze stałym autofokusem i śledzeniem ekspozycji z prędkością do 8 klatek na sekundę; co pozwala na precyzyjne i łatwe uchwycenie ruchomego obrazu.

Co więcej, nowy a6500 może pochwalić się także 5-osiową stabilizacją obrazu w aparacie, z której słynie Sony – co czyni go pierwszym aparatem Sony z matrycą APS-C, który może oferować zaawansowaną stabilizację wewnątrz ciała i wszystkie jej zalety, w tym czas otwarcia migawki. Zaleta około 5 kroków.

Nowy model oferuje także dotykowy system AF umożliwiający wybór i regulację punktu ostrości. A także 24.2-megapikselowy przetwornik obrazu Exmor CMOS formatu APS-C, który umożliwia zakres czułości ISO 100-51200.

Sony APS-C a6500 ma trafić do sprzedaży w grudniu 2016 roku z ceną sugerowaną wynoszącą 1,500 funtów – cenę, która naszym zdaniem jest bardzo rozsądna, biorąc pod uwagę jego poziom wydajności.

sony.co.uk

Dodaj komentarz