Jura Whiskey – One and All

Jura Whiskey zaprezentowała dziś nową limitowaną edycję, stworzoną dla uczczenia społeczności Jury i zespołu pracowników gorzelni, którzy wytwarzają whisky. Wybrany przez nich, ma odpowiednią nazwę One And All.

Ten uroczysty 20-letni single malt, który nie jest chłodzony na zimno i ma naturalny kolor, jest hołdem dla zespołu gorzelni i społeczności wyspiarskiej, którzy sprawiają, że whisky jest tym, czym jest. Whisky, której sercem jest społeczność, ta niewielka partia (51% alkoholu – moc w beczce) jest dziś dostępna na całym świecie.

jurale_boxandbottleoutside

Społeczność na Jurze, odległej wyspie położonej u zachodniego wybrzeża Szkocji, ma wyjątkową więź z whisky. Krajobraz wyspy zamieszkuje około 200 osób, przewyższających liczebnie ponad 5,000 jeleni, które wędrują po rozległych, pustych równinach wyspy. Razem Diurachs (nazwa dla ludzi mieszkających na wyspie) i gorzelnia odbudowały lokalną gospodarkę od czasu ponownego otwarcia gorzelni ponad 50 lat temu.

Realia życia na odległej wyspie w małej społeczności oznaczają, że wszyscy muszą współpracować dla dobra wszystkich, co znajduje odzwierciedlenie w destylarni Jura. 6 lutego 2017 roku zespół gorzelni zebrał się, aby wybrać tegoroczną butelkę Limited Edition. Niezwykły single malt, One And All dojrzewa w beczkach po bourbonie z amerykańskiego białego dębu i specjalnie przygotowywany z jury starzonej w drewnie sherry, beczkach Sparkling Cabernet Franc, beczkach Cabernet Sauvignon i beczkach Pinot Noir.

jurale_boxandbottle_inscene

„Nie ma lepszego sposobu na podkreślenie poświęcenia i kunsztu zespołu gorzelni niż stworzenie na ich cześć limitowanej edycji – wybranej przez nich. W hołdzie dla ich pasji i wytrwałości – wspólnego ducha, który każdy wnosi do ostatniej kropli – ta wyjątkowa whisky jest idealnym napojem na toast. Nie możemy się doczekać, aby usłyszeć, co myślą ludzie. ”- Graham Logan, kierownik destylarni

One and All Whiskey, 120 funtów, od JURA

Dodaj komentarz