Jak Smeg Blend Styl i Funkcjonalność – Mikser stojący

Włoski producent urządzeń kuchennych Smeg został założony w 1948 roku przez rodzinę przedsiębiorców, zdeterminowanych, aby położyć podwaliny pod silną firmę. Musieli zrobić coś dobrze, bo prawie 70 lat później jest to jedna z największych marek sprzętu AGD we Włoszech.

Dziś marka jest prowadzona przez trzecią generację Bertazzoni, ale nadal utrzymuje pamięć o swoich początkach w nazwie, która jest akronimem od Smalterie Metallurgiche Emiliane Guastalla, lub dla nie-włoskich mówców wśród nas, emilian metalurgiczna emalia. dzieła Guastalli.

smf01mga_2

Cechą, która zawsze wyróżniała firmę Smeg od momentu jej powstania, była wyjątkowa dbałość o estetykę i wzornictwo – tworzenie produktu o stylowym wyglądzie, a także funkcjonalnym działaniu. Firma traktuje każdy ze swoich nowych produktów jako „specjalny artefakt” i prowadzi żmudne badania w celu znalezienia najlepszej estetyki, które obejmowały współpracę ze znanymi projektantami i architektami, takimi jak Guido Canali i Mario Bellini.

Aby udowodnić taką postawę, nie musimy szukać dalej niż mikser stojący SMF01, który ma wpływ zarówno na styl, jak i na treść. Styl retro nawiązuje do kuchni z połowy i końca XX wieku, a wybór siedmiu kolorów do wyboru dodaje odrobinę personalizacji, od bardziej neutralnego wyglądu w kolorze kremowym lub pastelowej zieleni po wybuch wyróżniającego się koloru. (a właściwie jej brak) w odważniejszej czerwieni lub czerni.

smf01rdau_71

Z ergonomicznego punktu widzenia dźwignia na górze miksera pozwala na płynną regulację prędkości w zakresie od 1 do 10 i zawiera blokadę bezpieczeństwa, której można użyć, gdy głowica mieszająca jest odchylona do góry. W pudełku znajduje się nawet książka z przepisami, która ułatwia rozpoczęcie pracy, a dodatkowe przystawki mogą być używane w połączeniu z mikserem, aby zwiększyć funkcjonalność (zestaw wałków do makaronu, wielofunkcyjny młynek do żywności, szatkownica i krajalnica do warzyw oraz ravioli, gdybyś się zastanawiał).

Szukając wskazówek projektowych, możesz w pierwszej kolejności nie myśleć o urządzeniach kuchennych, ale unikalny proces tworzenia produktów Smeg z pewnością zasługuje na wzmiankę w tej kategorii. Nawet szybkie spojrzenie na ich logo mówi wszystko, co musisz wiedzieć o sposobie działania tej marki w trzech słowach umieszczonych pod jej nazwą: „technologia ze stylem”.

Mikser stojący SMF01 firmy SMEG

Dodaj komentarz