Jak się golić – The Shaving Tutor

 

Jak chciałbyś cieszyć się przyjemnym goleniem, a może nawet zaoszczędzić funta lub dwa? Możesz to zrobić, traktując golenie jako umiejętność, taką jak jazda na rowerze lub gra na instrumencie muzycznym. Jak każda umiejętność, golenie wymaga pewnej wiedzy, odpowiedniego sprzętu i odrobiny praktyki. Pozwólcie, że pokażę wam, co mam na myśli w tym przeglądzie, a później zajmiemy się bardziej szczegółowo.

wiedza

Większość ludzi uważa golenie za czynność usuwania włosów. Chciałbym, żebyś myślał o tym nie jako o usuwaniu włosów, ale jako o zmniejszaniu włosów. Zdecyduj, jaki ma wyglądać Twój wygląd, czy to modny zarost, czy gładki jak szkło, a następnie poświęć czas na prawidłowe zredukowanie włosów.

Zanim cokolwiek zrobisz, musisz przygotować miejsce do golenia. Oznacza to czyszczenie delikatnym mydłem i dużą ilością ciepłej wody. Pamiętaj, aby dobrze spłukać, a następnie nałóż piankę.

Ogólnie rzecz biorąc, należy najpierw golić się – delikatnie – w kierunku, w którym rosną włosy. Jeśli nie znasz kierunku, pozwól włosom odrosnąć przez kilka dni, a następnie spójrz na siebie krytycznie w lustrze. Jest szansa, że ​​może być kilka zwrotów akcji. Ta część golenia nie będzie zbyt blisko, ale powinna w wygodny sposób uzyskać większość włosów. Jeśli chcesz uzyskać dokładniejsze golenie, ponownie zmiękcz je i gol w poprzek włókien. Jeszcze bliżej? Dokładnie i gol wzdłuż włosia z przeciwnego kierunku. Bardzo blisko? Dokładnie, a następnie gol się pod włos, ale bądź ostrożny, jeśli masz kręcone włosy, możesz nie być w stanie tego zrobić bez wrastania włosków.

 

Produkty

Istnieje wiele produktów do golenia. Wystarczy spojrzeć na lokalny sklep spożywczy lub aptekę, a zobaczysz rzędy maszynek do golenia i kremów do golenia, a sklepy specjalistyczne często oferują droższe produkty do golenia. Ale nie myśl automatycznie, że najnowsze, najdroższe produkty są dla Ciebie najlepsze. W rzeczywistości istnieje kilka doskonałych, niedrogich produktów, które są często pomijane po prostu dlatego, że istnieją od dawna i mogą nie być dobrze rozreklamowane. Poświęć trochę czasu na wyszukanie i wypróbuj różne produkty, aby znaleźć to, co działa dla Ciebie. W przyszłości będziemy omawiać znacznie więcej oprogramowania i sprzętu do golenia, ale na razie ogólnym pomysłem jest wybranie kremu lub żelu do golenia, który nie wychodzi z puszki pod ciśnieniem i maszynki do golenia z kilka ostrzy, ile potrzeba, aby wykonać zadanie. I pamiętaj, aby przeczytać ape to gentleman, aby uzyskać najnowsze informacje o produktach i recenzje.

Ćwiczyć

Wiem, wiem… golenie to nie fizyka jądrowa, ale aby zrobić to dobrze, być może trzeba będzie zwolnić i naprawdę przez chwilę się nad tym zastanowić. Poświęć trochę czasu na golenie, nawet jeśli to tylko kilka minut, i wykonuj delikatne, krótkie ruchy o długości może centymetra co pół sekundy. Pomyśl o tym, co robisz i staraj się być bardziej świadomym rzeczy, takich jak zapach piany i nacisk brzytwy na skórę. Możesz być zaskoczony, jak poprawia się twoje golenie, po prostu będąc bardziej świadomym swojego otoczenia. Więc trzymaj się. Kto wie, golenie może stać się przyjemną czynnością, a nie bolesnym obowiązkiem.

Dodaj komentarz