Jak się golić – przygotowanie do golenia

 

Dobre golenie zaczyna się przed faktycznym goleniem. Miejsce golenia musi być czyste i dokładnie zmoczone przed rozpoczęciem. Oznacza to umycie obszaru delikatnym mydłem i dużo ciepłej wody. Pamiętaj, aby używać produktu przeznaczonego do twarzy, nawet jeśli golisz się gdzie indziej. Kostki do ciała i mydła dezodorujące usuwają naturalny olej ze skóry, wysuszając ją zbyt mocno, aby można ją było golić.

Pamiętaj, aby obficie spłukiwać: ciepła woda zmiękczy skórę i zarost, umożliwiając dokładniejsze i wygodniejsze golenie, ale wymaga to czasu. Lekarze powiedzieli mi, że prawidłowe przygotowanie skóry do golenia może zająć do trzech minut. Nie każdy potrzebuje tyle czasu, ale czas, który wykorzystasz, będzie dobrze wykorzystany. Dodanie olejku przed goleniem może stanowić polisę ubezpieczeniową zapewniającą lepsze nawilżenie, ale nic tak naprawdę nie zastąpi czystej, mokrej skóry.

 

Istnieje wiele różnych produktów do czyszczenia twarzy, a niektóre są sprzedawane specjalnie jako środki do mycia twarzy przed goleniem. Na przykład, Gillette oferuje kilka produktów, takich jak termiczny peeling do twarzy i Neutrogena ma swój Peeling do twarzy Razor Defense i Anthony LogisticsGlikolowy środek do mycia twarzy.

Innym pomysłem, który możesz wypróbować, jest użycie odrobiny kremu do golenia lub mydła, które masz zamiar golić, również jako środka czyszczącego. Działa to szczególnie dobrze, jeśli używasz tradycyjnego kremu do golenia lub mydła (nakładanego pędzlem). Po prostu nałóż miękką piankę na twarz, a następnie przytrzymaj ciepłą, mokrą (ale nie ociekającą) flanelę na twarz przez kilka minut, wytrzyj ją, a następnie jak zwykle spieniaj. Oto film przedstawiający tę technikę.

Jeśli nadal chcesz mieć „polisę ubezpieczeniową” dodatkowego nawilżenia skóry, możesz skorzystać z olejków przed goleniem i innych zabiegów.

Na koniec kolejny film, który może dostarczyć alternatywnych pomysłów na ulepszenie przygotowania do golenia.

Dalej: „Oprogramowanie” do golenia (kremy, mydła, żele, pianki)

Dodaj komentarz