Jak napisać przemówienie najlepszego drużby

Dla wielu mężczyzn pomysł wygłoszenia przemówienia drużbą wywołuje u nich zimny pot; strach przed byciem niewystarczająco angażującym, wystarczająco zabawnym lub wręcz interesującym sprawia, że ​​cała sytuacja jest jednym wielkim koszmarem. Poza tym musisz znaleźć odpowiedni sposób na pochwalenie bliskiego przyjaciela i jego żony, tak aby nie brzmiało to trochę dziwnie. Nic dziwnego, że tak wielu mężczyzn boi się tego doświadczenia.

Bardzo łatwo jest jednak uzyskać rację i wszystko zależy od jakości tego, co mówisz. Nic nie zastąpi dobrze napisanego i odpowiednio przećwiczonego przemówienia. Gdy już znajdzie się w torbie, zaprezentujesz go najłatwiejszemu tłumowi, jakiego kiedykolwiek spotkasz: zazwyczaj trochę wesoły, zawsze chętny do zabawy iw błogim nastroju.

Aby uspokoić wszelkie nerwy, poprosiliśmy eksperta, autora przemówień Adriana Simpsona, o 10 wskazówek, jak napisać idealne przemówienie Best Mana.

1. Długość

Głównym grzechem jest tu zbyt długie mówienie. Wszyscy z niecierpliwością czekają na Twoje dotychczasowe podejście do pana młodego i jego dotychczasowego życia, ale nikt nie kocha go tak bardzo, że chcą usłyszeć pełne dwadzieścia minut na ten temat. Dobra długość to około 7 minut lub około 1200 słów. Mniej niż to, a goście będą się zastanawiać, dlaczego dał ci koncert.

2. Żarty

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​w przemówieniu weselnym nie ma miejsca na konstruowane żarty. Bez względu na to, jak nudne mogło być jego życie, zawsze będzie zabawny sposób malowania obrazu, czasami wystarczy trochę pomyśleć. Przedstawienie żartu znalezionego w Internecie prawie na pewno zepsuje przesyłkę i chyba że jesteś komikiem na pół etatu, mówiąc, że to z przekonaniem jest tak trudne, jak to tylko możliwe.

3. Wprowadzenie

Wielu Przyjaciół zapomina, że ​​jeśli nie uda im się zrobić z siebie widowiska w kościele, wielu gości nie będzie wiedziało, kim są lub jak znają Pana Młodego. Tak więc na początku przemówienia przedstaw krótki zarys tego, kim jesteś i jaki jest twój związek.

4. Zamówienie

Zacznij od początku. Może się to wydawać oczywiste, ale słyszałem wiele przemówień Best Mana, w których mówca wygłasza kompletną mieszankę anegdot z różnych punktów życia Pana Młodego. Przemówienie, które jest łatwe do naśladowania, będzie miało tłum po twojej stronie i czekał na następny samorodek. Pomieszaj je, a będziesz się zastanawiać, dlaczego przed tobą jest morze twarzy bez wyrazu.

5. Przeklinanie

W żadnym przemówieniu weselnym nie ma miejsca na wulgaryzmy. Bez względu na to, jak słony może być język gości, bez względu na to, jak progresywne jest ich poczucie humoru, przekleństwa lub jakiekolwiek niewłaściwe chamstwo nigdy nie zadziała. Tłumy weselne to zawsze eklektyczna mieszanka i trzeba to tak ustawić, aby Dziadkowie i dzieci nie poczuli się urażeni. Spójrz w ten sposób: jest mnóstwo osób, które nigdy nie przeklinają i zarabiają na byciu śmiesznym.

6. Anegdoty

Nie zwariuj. Jedna lub dwie anegdoty są w porządku, pomagają biegać dalej i dają wgląd w to, kim naprawdę jest Pan Młody, ale nie powinno to być festynem anegdotowym. Niekończące się opowieści o eskapadach mogą się dość szybko wyczerpać, więc połącz jedną lub dwie z obserwacyjnymi komentarzami na temat jego kariery, randek i pasji w życiu, aby uczynić je łatwiej strawnymi.

7. Humor

Zacznij delikatnie, a następnie przejdź do crescendo. Nikt nie spodziewa się, że będziesz następnym Peterem Kaye, ale każdy może być zabawny, jeśli naprawdę spróbuje, i dlatego jeśli nie jesteś przyzwyczajony do pisania komedii, będziesz potrzebować czasu na przemyślenie rzeczy. Zawsze będziesz miał coś naprawdę zabawnego do powiedzenia, więc zostaw to tuż przed końcem, ponieważ jest to część, którą większość gości zapamięta. We wstępie możesz delikatnie przyjrzeć się temu, jak i gdzie się spotkałeś, a następnie zbudować kilka z nich w miarę upływu czasu. Podobnie jak w przypadku wielu przemówień, humor jest również obecny w przekazie.

8. Czytaj na głos

Pisanie słów do przeczytania i słów do wypowiedzenia to bardzo różne rzeczy, więc upewnij się, że robisz to dobrze. Zawsze wydrukuj kopię swojego przemówienia i przeczytaj ją na głos – każde powtórzenie słów lub drażniące frazy natychmiast wypadną, a następnie możesz wrócić i poprawić. Jeśli będziesz czytać z ekranu, zawsze będziesz tęsknić za rzeczami.

9. Twój własny głos

Nigdy nie próbuj pisać przemówienia w stylu nikogo poza sobą. Jeśli wyciąłeś i wkleiłeś rzeczy z Internetu, będą one odstać, więc jeśli masz zamiar pożyczać rzeczy, pomyśl, jak byś to powiedział. Pamiętaj: poprosił cię o wygłoszenie przemówienia, a nie Google.

10. Koniec

W tym momencie żarty się kończą i mówisz coś odpowiednio poruszającego o mężczyźnie, który właśnie się ożenił. Jest jedna rzecz, która jest kluczowa: bądź szczery. Pomyśl o czasie, kiedy naprawdę ci pomógł lub był przy tobie i zastanów się, jakie cechy to oznacza, że ​​ma? Dlaczego masz go jako przyjaciela? Trzymaj się tematu i nie za bardzo, a jesteś zwycięzcą.

Dodaj komentarz