Jaeger x Lou Dalton AW 2016

Po swoim debiucie w styczniu w London Collections Men, brytyjska marka odzieżowa Jaegar połączyła siły z projektantem Lou Daltonem, aby wypuścić swoją jesienno-zimową kolekcję na rok 2016.

Współpraca koncentruje się na funkcjonalności i czerpie inspirację z dziedzictwa par. Zawiera odniesienia do przedmiotów noszonych przez Ernesta Shackletona i jego zespół podczas wyprawy na Antarktydę w 1914 roku w połączeniu z charakterystycznym współczesnym, ale klasycznym stylem estetycznym Lou Daltona.

Podobnie jak w przypadku tych Shackletona, które starannie wybrał ponad sto lat temu – kluczowe elementy kolekcji to odporna na deszcz kurtka z kapturem ze stretchem z nylonu, nylonowy trencz z odpinaną flanelową kamizelką, sweter o mieszanym kroju, a także komin, kominiarka i rękawiczki .

Każdy element został skrupulatnie zaprojektowany do noszenia w ruchu, z każdym materiałem posiadającym własne możliwości techniczne, w tym wełną thermocool TM, elastycznym nylonem i innymi lekkimi dwustronnymi tkaninami, aby zapewnić maksymalny komfort, elastyczność i trwałość.

Zarówno środowiska miejskie, jak i wiejskie są reprezentowane w nowej palecie kolorów linii, w której odcienie granatu, wielbłąda i grafitowej szarości kontrastują z rdzą i bladoniebieskim, aby pokazać różnicę między tymi dwoma ustawieniami.

Kolekcja Jaeger x Lou Dalton Autumn Winter jest dostępna zarówno w sklepie internetowym, jak i stacjonarnym Jaeger.

jaeger.co.uk

Dodaj komentarz