International Woolmark Prize British Isles Regional Winners

COTTWEILER został wczoraj ogłoszony zwycięzcą sezonu 2016/17 w kategorii odzieży męskiej Międzynarodowa nagroda Woolmark Finał regionalny na Wyspach Brytyjskich.

Ben Cottrell i Matthew Dainty z firmy COTTWEILER.

„COTTWEILER odznaczał się wrodzonym zrozumieniem włókna, dużą wrażliwością handlową i wspaniałą estetyką wzorniczą” – skomentował Dylan Jones. „Wydaje się, że mają zdolność przekształcania swoich projektów i wełny merynosów w odnoszące sukcesy kolekcje detaliczne”.

Ben Cottrell i Matthew Dainty, projektanci marki COTTWEILER, zaprezentowali przyszłościowy projekt i współpracowali z włoską fabryką, która specjalizuje się w technicznej odzieży sportowej o wysokiej wydajności, aby stworzyć swój zwycięski wygląd odzieży męskiej. „COTTWEILER to młoda marka, ale oni rozumieją, co dzieje się teraz w odzieży męskiej” – wyjaśnił Gordon Richardson, dyrektor kreatywny TOPMAN. „Mają młodzieńcze zadowolenie i byli bardzo sprytni, jeśli chodzi o przekształcanie wełny na arenie odzieży sportowej. To jest coś, czego zwykle nie widzisz, a kolekcja była czymś, co chciałbyś teraz założyć. To prawdziwa umiejętność projektanta – zdecydowanie są w tej chwili. ”

„To dla nas prawdziwy zaszczyt, że możemy stworzyć nasz klasyczny styl i wyobrazić sobie go w nagrodę – techniczne właściwości naturalnej wełny merynosów sprawiają, że odzież jest wiatroodporna, wodoodporna i oddychająca – a wszystko to w stylu COTTWEILER. ” – Ben Cottrell i Matthew Dainty

Jury – w tym dyrektor kreatywny TOPMAN, Gordon Richardson; Projektantka mody, Roksanda Ilincic; Dylan Jones, OBE, redaktor British GQ; Emily Sheffield, zastępca redaktora, British Vogue; Anita Barr, dyrektor ds. Zakupów mody w grupie, Harvey Nichols; Simon Chilvers, dyrektor ds. Stylu męskiego, MATCHESFASHION.COM; oraz Bridget Cosgrave, dyrektor ds. mody i zakupów, Boutique 1 Group.

COTTWEILER, wybrany spośród najbardziej obiecujących utalentowanych projektantów mody z Wielkiej Brytanii, otrzyma wkład finansowy w wysokości 50,000 2017 AU $ oraz możliwość reprezentowania Wielkiej Brytanii i udziału w prestiżowym międzynarodowym finale. Przez następne sześć miesięcy będą rozwijać kolekcję kapsułek z wełny merynosów, która zostanie zaprezentowana na finale The International menswear, który odbędzie się podczas London Collections: Men w styczniu XNUMX roku.

COTTWEILER z Faustine Steinmetz, która zdobyła nagrodę dla odzieży damskiej.

O firmie Woolmark

Firma Woolmark jest światowym autorytetem w dziedzinie wełny. Dzięki naszej rozległej sieci kontaktów obejmującej międzynarodowy przemysł tekstylny i modowy, podkreślamy pozycję australijskiej wełny jako najlepszego włókna naturalnego i głównego składnika luksusowej odzieży.

Logo Woolmark to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych marek na świecie, zapewniająca najwyższą jakość i reprezentująca pionierską doskonałość i innowacje od gospodarstwa do gotowego produktu.

Więcej informacji na temat International Woolmark Prize można znaleźć na stronie www.woolmarkprize.com.

Dodaj komentarz