HP Spectre

HP Spectre 13.3_aerial view.jpg

Wczoraj Ape to Gentleman byli na międzynarodowej konferencji luksusowej New York Times w Wersalu we Francji, gdzie zaprezentowano najcieńszy laptop na świecie – zupełnie nowy HP Spectre z globalnym szefem projektowania systemów osobistych firmy z Palo Alto; Pan Stacy Wolff.

Spectre jest ważnym dodatkiem na rynku laptopów, nie tylko dlatego, że jest wykonany z aluminiowej obudowy obrabianej CNC, która jest tak cienka jak bateria AAA i ma zaledwie 10.4 mm, ale także dlatego, że zawiera niezwykle wydajne procesory Intel® CoreTM i5 i i7. , obok wyświetlacza Full HD o przekątnej 13.3 cala od krawędzi do krawędzi i głośników Bang & Olufsen zapewniających dźwięk. Zasadniczo HP właśnie wypuściło na rynek jeden piekielny laptop, przeprojektowując każdy element, aby zapewnić najlepsze wrażenia użytkownika, maksymalną wydajność, ale przede wszystkim nie na kompromis ze stylem.

HP Spectre 13.3, skierowane w prawo.jpg

Również w Wersalu powinniśmy zauważyć, że HP zaprezentował dwa odrębne laptopy z limitowanej edycji stworzone we współpracy z projektantami Tordem Boontje i Jess Hannah, którzy mieli za zadanie stworzyć projekty, które zawierają luksus w teksturach obejmujących diamenty i 18-karatowe złoto. Woleliśmy bardziej skromny oryginalny Spectre, ponieważ limitowane edycje wydawały się bardziej skierowane do żeńskiej publiczności, ale pan Wolff zasugerował, że był to początek limitowanych laptopów Spectre.

Podstawowe dane

  • Cienki profil wykonany z włókna węglowego, który jest jednocześnie trwały i lekki, a całkowita waga laptopa to zaledwie 1.11 kg.
  • Wysoko błyszczące miedziane akcenty i ręcznie polerowane, biżuteryjne wykończenie z innowacyjnym ukrytym zawiasem tłoka, który wygląda jak konstrukcja bez zawiasów.
  • Bateria hybrydowa podzielona na dwie cieńsze części o tej samej mocy co bateria pojedyncza, zapewniająca do 9 i pół godziny pracy na baterii.
  • Bezramkowy wyświetlacz Full HD IPS z technologią Corning® Gorilla®, idealny do edycji zdjęć, prezentacji lub oglądania filmów.
  • Procesory Intel® CoreTM i6 i i5 szóstej generacji oraz błyskawiczny dysk SSD PCIe z pamięcią masową do 7 GB i do 512 GB pamięci zapewniają wydajność. Integracja systemu chłodzenia hiperbarycznego Intel® zapewnia chłodzenie laptopa nawet z wydajnymi procesorami w małej obudowie.
  • Głośniki stereo firmy Bang & Olufsen z technologią HP Audio Boost, połączeniem sprzętu i oprogramowania w celu uzyskania najlepszego możliwego dźwięku.
  • Trzy w pełni funkcjonalne złącza USB Type-CTM, w tym dwa z obsługą Thunderbolt, zapewniające szybkie i wszechstronne połączenie we / wy.

poprzedniDalej

HP Spectre, choć wyraźnie wyposażony w najlepsze technologie, jest interesującym osiągnięciem na rynku laptopów. Byłoby niedbalstwem nie wspomnieć o Apple, na przykład ich MacBooku Pro – z pewnością konkurentem, ale dla (a) osób, które wolą Windows od OSX, których jest wiele lub (b) chcą czegoś więcej w modzie lub (c) chcą najlepszy na rynku laptop z systemem Windows pod względem wydajności, rozmiaru i stylu; to HP Spectre jest tym jedynym.

HP Spectre 13.3_Tylna strona.jpg

Podsumowując, HP Spectre – zaznacza wszystkie pola i niektóre. Trudno to gdziekolwiek winić. Jeśli patrzysz na laptop z najwyższej półki, który wygląda (i sprawia wrażenie) na poważnie premium, to nie musisz podejmować decyzji, to HP Spectre. Po obejrzeniu go z pierwszej ręki w Wersalu, gorąco polecam też dostać w swoje ręce. Jestem fanem Apple’a i mówię to niezwykłe – ale Spectre mnie kusi. Czapki z głów dla HP i pana Wolffa.

hp.com

Dodaj komentarz