Hotel Oitavos, Portugalia

35-ósmy-entrancenight

Położone pomiędzy chronionymi wydmami, dziesięć minut od miasta Cascais na wybrzeżu Lizbony w Portugalii, znajduje się Oitavos; pięciogwiazdkowy luksusowy hotel, który można by pomylić z modną galerią sztuki lub siedzibą w Dolinie Krzemowej. Jego super fajna konstrukcja ze stali i szkła znajduje się na 168 akrach oszałamiającego Parku Przyrody Sintra-Cascais na zachodnim wybrzeżu Atlantyku w Portugalii.

9-loby-główny-korytarz

Zaprojektowany z eleganckimi liniami i eleganckimi prostymi wnętrzami, hotel raczej obejmuje niż konkuruje z naturalnym otoczeniem. Wewnątrz znaleźliśmy wyjątkową otwartą przestrzeń obejmującą cały parter – obejmującą recepcję, sklep, bary, restaurację i strefę relaksu. Przestrzeń jest inteligentnie podzielona, ​​dzięki czemu nadaje się równie dobrze na odosobnienie par na wesele lub imprezę firmową.

15-narożny pokój 18-corner-room-view 38-szafka-łazienkowa

Ape to Gentleman byli gośćmi hotelu Oitavos w zeszłym tygodniu w czerwcu i byli pod wielkim wrażeniem każdego aspektu. Pokoje są dobrze wyposażone i niezwykle przestronne, a łóżko zasługuje na wyróżnienie jako jedno z najprzyjemniejszych, w jakich miałem przyjemność zanurzyć się. Prawie tak niezapomniany jak widok z balkonu na wybrzeże Atlantyku.

29-wewnętrzny-basen 30-gabinet zabiegowy

Po przyjeździe szybko zabrano nas do Spa, które obejmuje rozległą strefę balneoterapii z basenem z wodą morską, sauną, łaźnią turecką i jacuzzi. Linia produktów kosmetycznych La Beauté została wykorzystana do naszego Masażu Całkowitego Ciała z opcją „ucisku” zaznaczoną na pięćdziesiąt minut rewitalizującej przyjemności. Hotel oferuje również jogę, fitness, pilates, stretching i rowery spinningowe. Health & Racket Club, położony w niewielkiej odległości od hotelu, oferuje trzy wysokiej jakości korty do squasha, osiem kortów tenisowych i dziewięć kortów do padla.

10-ipsylon-bar

Po szybkim prysznicu (z produktami Aromatherapy Associates) przyszedł czas na obiad i wyjątkowo nowoczesną interpretację kuchni portugalskiej i międzynarodowej. Istnieją trzy restauracje z kuchnią portugalską, francuską i japońską. Jedliśmy w Ipsylon Restaurant & Bar w głównym hotelu i cieszyliśmy się doskonałym połączeniem tradycyjnej kuchni portugalskiej i francuskiej. Noc została popita butelką białego wina z winnicy należącej do właścicieli hotelu; rodzina Champalimaud, a na finiszu krótko Johnnie Walker Double Black.

2-basen-zewnetrzny

W klubie golfowym Oitavos Dunes znajduje się także Verbasco, idealne na jedzenie lub napoje po rundzie na jednym z najlepszych i najlepszych pól golfowych na świecie; który zajął 58. miejsce w rankingu Top 100 w 2015 r. przez magazyn GOLF i uplasował się na 1. miejscu w Portugalii. Możesz także zrelaksować się w The Atlântico Pool Bar – restauracji na świeżym powietrzu przy basenie, w której wszystko jest swobodne i odprężające. I wreszcie The Japanese Bar oferujący najwyższej jakości sushi i sashimi.

5-leżaków

Większość naszego czasu spędzaliśmy przy fantastycznym basenie, „relaksując się” pod baldachimem, zamawiając i delektując się orzeźwiającymi napojami w portugalskim słońcu, chłonąc atmosferę i zapierające dech w piersiach widoki. Pokoje w hotelu Oitavos zaczynają się od bardzo rozsądnych 182 € za noc w środku sezonu, przy czym hotel oferuje najlepsze zakwaterowanie dla par, chociaż rodziny są z pewnością mile widziane i nie będą miały problemu z wejściem w życie w Oitavos.

Cascais

W hotelu Oitavos jest wiele do zrobienia, ale jeśli masz ochotę na krótki (godzinny) spacer lub przejażdżkę taksówką (dziesięć minut) do Cascais, znajdziesz sklepy, restauracje i bary. Poszliśmy do Villa Cascais na kolację, która była doskonała na zmianę scenerii pewnego wieczoru – z dobrym jedzeniem i rozległymi widokami na centrum miasta, ocean i port.

Podsumowując, nie możemy wystarczająco polecić hotelu Oitavos, odwiedź stronę theoitavos.com, aby uzyskać więcej informacji lub skontaktuj się z nami w przypadku jakichkolwiek pytań.

  • Rua de Oitavos, Cascais, 2750-374, Portugalia
  • 00 351 21 486 0020
  • theoitavos.com

Dodaj komentarz