Henry Poole x Adidas Originals – następny rozdział

Henry Poole, założyciel Savile Row, i Adidas, kultowa niemiecka marka odzieży sportowej, mają więcej wspólnego, niż mogłoby się wydawać.

Obie są firmami rodzinnymi, a James Poole i Adi Dassler założyli swoje firmy odpowiednio w 1806 i 1949 r., Podczas gdy syn Jamesa, Henry, był wielkim pasjonatem jeździectwa i sportów terenowych. Kiedy więc te dwie znakomite marki połączyły siły, uniesiono mniej brwi, niż mogłoby być.fd4a98d9-9653-4b54-9683-412484c60d74

Około 18 miesięcy temu Patrick Reinhardt, Global Senior Product Manager w Adidas Group odbywał jedną ze swoich regularnych wizyt u Henry’ego Poole’a, kiedy szczególny materiał przykuł uwagę Reinhardta, gdy przeglądał księgi materiałów w domu.

Była to ekskluzywna flanela w kredowe paski Poole, wykonana przez wytwórcę ubrań z Somerset Fox Brothers & Co i zainspirowana zdjęciem zwykłego Winstona Churchilla z Poole trzymającego Tommy Gun w stylu prohibicji podczas II wojny światowej. Reinhardt zabrał dodatkowy kawałek materiału z powrotem do siedziby Adidasa w Herzogenaurach, aby sprawdzić, czy tamtejszy zespół projektowy mógłby zastosować tradycyjny materiał krawiecki na zamówienie w swoich butach NMD.

1ecd0eab-a033-42a7-a6fe-04bb6464115d

Rezultaty były tak imponujące, że drugi trampek powstał na podstawie tkaniny używanej w kurtce wypoczynkowej w kolorze niebieskim, którą Henry Poole stworzył dla księcia Walii w 1860 roku i która stała się znana jako smoking lub smoking. .

Aby uczcić tę współpracę, Henry Poole wprowadził na rynek nową tkaninę garniturową: flanelę o wadze 9 uncji, również wykonaną przez Fox Brothers – firmę, której historia sięga XVIII wieku, z prążkowanymi prążkami w kolorze „bluebird blue”. Legenda głosi, że ten kolor stał się wybitną częścią podniebienia kolorystycznego Adidasa dzięki podziwowi założyciela Adi Dasslera na fladze Bawarii.

8b379428-8bf8-47ef-ad8f-002131f2d0fd

 

„Jesteśmy krawcem szytym na miarę, więc styl ubioru zależy oczywiście od klienta, ale prawdopodobnie wybrałbym jednorzędowe, z klapami i ukośnymi kieszeniami, a jeśli naprawdę zależy ci na dandyzmie – dwurzędowa kamizelka. Tkanina jest bardzo skierowana do współczesnych mężczyzn ”. Simon Cundey, dyrektor zarządzający Henry Poole

Wykonanych zostanie tylko 50 garniturów na zamówienie, które będą dostępne wyłącznie u Henry Poole, 15 Savile Row.

Garnitury na zamówienie firmy HENRY POOLE x ADIDAS ORIGINALS

Dodaj komentarz