Frédéric Malle: Edycje rocznicowe Liberty

Aby uczcić piątą rocznicę kolekcji perfum Frédéric Malle w Liberty London, monsieur Malle stworzył jubileuszowe edycje swoich słynnych zapachów.

Wykorzystując otrzymaną od Boga zdolność łączenia zapachów z kolorami – znaną jako synestezja i specjalizująca się w historii sztuki – Malle uzyskał dostęp do obszernych 140-letnich archiwów Liberty. Jego cel; wybrać kolory, które trafnie oddają jego zapachy.

Jego pierwsze selekcje zostały wykonane w Londynie, a następnie udoskonalone w Nowym Jorku za pomocą zdjęć wysokiej rozdzielczości przesłanych w eterze – zapewniając, że każdy zapach ma rzeczywiste połączenie z każdym nadrukiem.

„Mam nadzieję, że widz postrzega je jako jedność, tak jakby każdy projekt został stworzony specjalnie w celu zilustrowania poszczególnych perfum. XVIII-wieczny projekt wykorzystany w Portrait of a Lady uosabia wyrafinowaną wielkość zapachu, podczas gdy Lys Mediterranée wyczarowuje jasne, śródziemnomorskie światło, które napełnia perfumy.

Cieszę się, że mogę wykorzystać tę rocznicę jako okazję do odkrycia naprawdę wspaniałych prac projektowych od późnych lat 1700 do 1990, łącząc nasze perfumy z wzorzystymi arcydziełami Liberty. ”

Frédéric Malle

Liberty, Regent St, Londyn W1B 5AH.

Dodaj komentarz