Eiger Classic Alpine

Wraz z trwającym sezonem narciarskim 2015/16 w porę odkryliśmy nową brytyjską markę; Eiger Classic Alpine. To marka odzieży i akcesoriów zainspirowana wczesną eksploracją brytyjskich Alp.

Eiger Classic Alpine Concept shot.jpg

Firma Eiger Classic Alpine została założona przez dwóch przyjaciół; Chris Pratt i Tom Evans, kiedy natknęli się na stary album ze zdjęciami należący do babci Chrisa – która była nie tylko mistrzowską narciarzem, ale najwyraźniej świetnym fotografem.

poprzedniDalej

Jej album uchwycił szykowną elegancję stoków z lat 1950. XX wieku i zainspirował Chrisa i Toma do zastanowienia się, dlaczego nowoczesna odzież narciarska oferuje niewiele więcej niż obcisłe techniczne warstwy bazowe i jaskrawe kurtki narciarskie.

poprzedniDalej

Ich ambicją było odtworzenie ponadczasowej elegancji klasycznej epoki alpejskiej. I wynik; Swetry wykonane w 100% z wełny merynosów wykonane w Leicestershire oraz akcesoria skórzane wyprodukowane w Melton Mowbray w Anglii.

IMG_4193.JPG

Wiele produktów Eiger Classic Alpine zostało nazwanych na cześć wielkich brytyjskich odkrywców alpejskich. Jest to zdecydowanie marka, na którą należy mieć oko z ich ambitnymi planami dotyczącymi odzieży narciarskiej – a także, w tej chwili, ich wełniane swetry (178 funtów) to idealne połączenie stylu, jakości i komfortu na tegoroczne aprés-ski.

www.eigerclassic.com

Dodaj komentarz