Duometer Jaeger-LeCoultre

Jaeger-LeCoultre jest jedną z nielicznych firm zegarmistrzowskich, która wszystkie swoje mechanizmy produkuje we własnym zakresie. Marka opanowała niektóre z najtrudniejszych komplikacji, w tym stworzenie najcieńszego mechanizmu mierzącego zaledwie 1.38 mm.

Firma została założona w 1833 roku przez Antoine’a LeCoultre’a, który chciał produkować wysokiej jakości mechaniczne zegarki. Marka oferuje wybór różnie zaprojektowanych zegarków, w tym wyjątkową serię Reverso z odwracalną kopertą.

Dziś skupiam się na kolekcji Duometre. Szczególnym elementem kolekcji jest Jaeger-LeCoultre Duometre à Quantième Lunaire, który ma mechanizm dwuskrzydłowego kalibru z dwoma niezależnymi rezerwami mocy.

Ten kawałek to rzeczywista wizja piękna z wieloma elementami użytymi do skonstruowania takiego luksusu. Na tym elemencie znajdują się dwie niezależne rezerwy mocy, jedna do dokładnego pomiaru upływającego czasu, a druga do wyświetlania funkcji, godzin, minut, sekund i kalendarza, a także faz księżyca dla obu półkul.

Otwarty dekiel jest zdecydowanie częścią tego, co czyni ten zegarek. Możliwość podglądu ruchu zegarka zawsze wzbogaca wrażenia z luksusowego zegarka. Każdy zegarek tej marki jest poddawany 1000-godzinnym testom kontrolnym, aby mieć pewność, że każdy egzemplarz spełnia najwyższe standardy.

Różnorodne zegarki Jaeger-LeCoultre są dostępne w The Watch Gallery.

jaeger-lecoultre.com

Dodaj komentarz