Co sprawia, że ​​jest dobrym kandydatem do operacji przeszczepu włosów?

Przeszczep włosów polega na przeniesieniu mieszków włosowych z obszaru stałego (dawczego) o dużej gęstości z tyłu głowy do obszaru łysiejącego (biorcy) o małej gęstości na linii włosów lub w okolicy korony. Ale nie każdy jest dobrym kandydatem do HT. Istnieje wiele czynników, które wchodzą w grę. Oto przemyślenia naszego eksperta od wypadania włosów, Spencera Stevensona z witryny spexhair.com i jego doświadczenia…

Istotne są również realistyczne oczekiwania i dobre zrozumienie procesu. Musisz zrozumieć, że wypadanie włosów może nadal postępować, nawet jeśli zażywasz leki na receptę, aby zatrzymać postęp. Musisz też dokładnie zrozumieć, co będzie się działo z Twoją głową podczas zabiegu HT i jakie rodzaje operacji są dostępne (a także te, których zdecydowanie powinieneś unikać!)

Oczekiwania

Należy pamiętać, że ilość włosów dawcy jest ograniczona, które można przenieść w przerzedzone obszary skóry głowy. Jeśli te włosy nie zostaną wykorzystane w efektywny sposób, wynik zabiegu może nie spełnić Twoich oczekiwań.

Jeśli myślisz, że małe operacje, aby nadążyć za wypadaniem włosów, to praktyczny sposób na rozwiązanie problemu wypadania włosów, musisz pomyśleć jeszcze raz. Pacjenci ze znaczną ilością włosów na skórze głowy narażeni są na ryzyko „szoku wypadania” części lub dużej części istniejących włosów, spowodowanego urazem po zabiegu chirurgicznym. W niektórych przypadkach te utracone włosy nie powrócą i możesz pozostać z cieńszymi włosami niż przed zabiegiem.

Biedni kandydaci na HT to:

 • Mężczyźni z „rozproszonym łysieniem bez wzorca” (DUPA). Ci mężczyźni mają niezdrowe źródło dawców, co czyni ich kiepskimi kandydatami do przeszczepu włosów.
 • Osoby z chorymi dawcami z dowolnego powodu. Jest to częstsze u kobiet niż u mężczyzn i typowe dla niektórych postaci genetycznego łysienia androgenowego u kobiet.
 • Osoby o niskiej gęstości włosów.
 • Osoby z brakiem odpowiednich funduszy na kontynuację chirurgicznej odbudowy włosów w czasie.

Przeszczep włosów to długoterminowe rozwiązanie długoterminowego problemu. Aby osiągnąć pożądany efekt, może być potrzebnych kilka operacji. Musisz upewnić się, że fundusze są dostępne na cały program, ponieważ po prostu nie jest to coś, z czego możesz się wycofać po rozpoczęciu, ani nie możesz sporadycznie mieć operacji, gdy masz trochę wolnych pieniędzy.

Charakterystyka włosów i skóry głowy – dlaczego wpływają one na Twoją przydatność do przeszczepu.

Najważniejsze z kosmetycznego punktu widzenia cechy to: kolor włosów (szczególnie w stosunku do koloru skóry), zwijanie się włosów (lub jego brak) oraz kaliber włosów lub pole przekroju poprzecznego (innymi słowy, łodyga włosa jest cienka lub szorstka) ?). Najlepsi chirurdzy odtwórczy włosów uwzględnią wszystkie te czynniki podczas planowania zabiegu, aby zapewnić pacjentowi jak największe korzyści estetyczne przy minimalnym wykorzystaniu włosów dawcy.

Charakterystyka

Kaliber włosa, czyli pole przekroju poprzecznego, ma w rzeczywistości większe znaczenie niż gęstość w jego zdolności do pokrycia łysej skóry głowy. Pojawienie się łysiny, szczególnie tam, gdzie włosy są przerzedzone, ale nadal widoczne, jest spowodowane przenikaniem światła przez rzadkie lub nieobecne włosy, a następnie odbijaniem się od skóry głowy. Im więcej włosów blokuje światło, tym mniej będzie widoczne łysienie. Zwiększenie kalibru / grubości włosów zrobiłoby więcej, aby zablokować światło, niż podwoić gęstość (stąd stosowanie środków zagęszczających włosy). Istnieją jednak inne ważne czynniki.

Jednym z nich jest stopień zawinięcia. Ogólnie rzecz biorąc, im bardziej kręcone lub falowane są włosy, tym większe krycie pokryją skórę głowy. Doskonałym tego przykładem są włosy afro-karaibskie. Włosy te wydają się być ciasno skręcone lub perwersyjne, co może być ewolucyjną adaptacją do ochrony skóry głowy w gorącym klimacie. Chociaż gęstość jednostek mieszków włosowych w Afryce jest zwykle niższa niż u osób rasy kaukaskiej lub Azjatów (0.6 FU / mm2 w porównaniu z 1 FU / mm2), charakterystyka skrętu nadaje temu typowi włosów wspaniałe właściwości krycia, ponieważ ma tendencję do odstania grubego i matowego jak nad skórą głowy, blokując w ten sposób dużo światła.

Nie bez znaczenia jest również kolor włosów, zwłaszcza jeśli chodzi o podstawowy kolor skóry. Im mniejszy kontrast między włosami a kolorem skóry głowy, tym lepszy potencjał krycia. Blondyn o jasnej karnacji, np. Pochodzenia skandynawskiego, wydaje się łysy dopiero po wystąpieniu znacznego wypadania włosów. Dzieje się tak, ponieważ ich kolor skóry i włosów wydaje się mieszać ze sobą. Oko postrzega wysoki kontrast jako wyróżniający się i zlewające się ze sobą obszary o niskim kontraście. Ten niski kontrast jest dobrym kandydatem do przeszczepu.

Z drugiej strony wielu Azjatów ma dobrą gęstość i doskonały kaliber włosów (szorstkość), ale mogą być trudniejszymi kandydatami do przeszczepu włosów. Ciemne, proste, szorstkie włosy azjatyckie mają wysoki kontrast w stosunku do stosunkowo jasnej skóry głowy; oko dostrzega kontrast i podąża prostą łodygą włosów aż do skóry głowy, która wydaje się bardziej łysiejąca niż u kogoś o bardziej korzystnych cechach włosów.

Widzimy więc, że kombinacja wielu czynników odgrywa rolę w określeniu, kto będzie słabym, dobrym lub doskonałym kandydatem do operacji przeszczepu włosów. Wysoka gęstość jest świetna, ale niekorzystne cechy włosów mogą zniwelować niektóre korzyści płynące z tej gęstości. Z drugiej strony osoba z kręconymi, szorstkimi włosami o barwie soli i pieprzu (bardzo dobre cechy), ale ze słabą gęstością dawców, również może nie być idealnym kandydatem.

Elastyczność skóry głowy również ma do odegrania rolę, zwana wiotkością skóry głowy – czyli jak ciasna lub luźna jest skóra głowy. Ciasna skóra głowy (mała wiotkość) jest trudniejsza do usunięcia i przeszczepienia mieszków włosowych niż luźna skóra głowy (duża wiotkość).

Więc nie jest to tak proste, jak podjęcie decyzji, że chcesz mieć przeszczep, aby poradzić sobie z wypadaniem włosów. O tym, czy będzie to odpowiednia trasa dla Ciebie, decyduje wiele czynników. To tutaj naprawdę błyszczy doświadczony, artystyczny, kompetentny i uczciwy chirurg odtwórczy włosów: wie, czy to zadziała dla Ciebie, nie weźmie twoich pieniędzy, a następnie pozostawi blizny fizycznie i psychicznie, a on będzie pracował z pozytywnymi zasobami masz, aby zapewnić jak najlepsze wyniki w teraźniejszości i na przyszłość. Bardziej szczegółowo omówię, jak wybrać odpowiedniego chirurga w rozdziale ósmym.

O co powinienem się zapytać?

Jest jeszcze jedno badanie, które ma kluczowe znaczenie dla twojego procesu decyzyjnego przy rozważaniu przeszczepu włosów i są to pytania, które musisz sobie zadać.

W panice i desperacji zbyt łatwo jest pośpieszyć do najbliższej lub najtańszej kliniki HT. Po prostu tego nie rób! Renomowany i dobry chirurg w żadnym wypadku nie posadzi cię po prostu na krzesło i nie zacznie poruszać włosami po twojej głowie – ale są tacy, którzy to zrobią! HT powinna być ostatnią metodą, z której się uciekasz, aby poradzić sobie z wypadaniem włosów i zanim skontaktujesz się z kliniką HT, musisz zadać sobie kilka sondujących pytań.

Pytania takie jak te:

 1. Jaki mam poziom łysienia?
 2. Czy, o ile wiem, mam zdrowy obszar włosów dawcy?
 3. Czy rozumiem realia tego, co przeszczep włosów może, a czego nie może zrobić?
 4. Czy wyczerpałem inne alternatywy? (Nawet jeśli masz łysienie typu męskiego, któremu ostatecznie można pomóc przeszczepem, wypadanie włosów na najwcześniejszym etapie najlepiej leczyć lekami. Stosowanie leków może zapobiegać przeszczepowi na lata).
 5. Czy zbadałem to dokładnie i dokładnie przemyślałem sprawę pod każdym kątem?
 6. Czy wiem, co stracę idąc tą drogą i co zyskam?
 7. Czy rozumiem wszystkie konsekwencje takiego postępowania, w tym czas wolny od pracy, wszystkie koszty finansowe, koszty moich relacji itp.?

Szczególnie jeśli masz mniej niż 25 lat, powinieneś zadać sobie następujące pytania:

  1. Czy szukałem innych opcji?
  2. Czy moja utrata włosów naprawdę tak mi przeszkadza?
  3. Czy wypróbowałem leki i czekałem wystarczająco długo, aby zobaczyć wyniki?
  4. Czy przemyślałem konsekwencje finansowe wielu operacji w ciągu mojego życia?
  5. Co się stanie, jeśli po operacji nadal będę tracić włosy?
  6. Jaki wzór łysienia według lekarza zmierzam?

I najważniejsze pytanie, które musisz rozważyć w każdym wieku, brzmi: Jaki jest mój cel w podążaniu trasą HT?

Teraz odpowiedź może wydawać się oczywista, chcę odzyskać włosy! Są jednak głębsze pytania, które musisz zbadać.

Oto małe ćwiczenie, które Ci pomoże:

Wyobraź sobie siebie z włosami, których naprawdę pragniesz. Wyobraź sobie, jak wygląda twoje życie z tą czupryną – co widzisz, słyszysz i co najważniejsze, czujesz teraz, kiedy ją masz? Teraz skupiając się na tych uczuciach, zapisz trzy słowa, które opisują, jak się czujesz – używaj prostych słów, np. Pewności siebie, energii, skupienia, lekkości, motywacji itp. Zamiast skomplikowanych zwrotów.

Teraz skup się na tych trzech słowach. Co już teraz robisz lub masz w swoim życiu, co daje ci te uczucia? Co jeszcze dałoby ci te uczucia teraz lub w przyszłości? Zbadaj swoje życie pod kątem czegokolwiek (mam na myśli wszystko), co można opisać którymkolwiek z tych trzech słów.

Skupienie uwagi na tych aspektach twojego życia, w których już masz te uczucia lub które mogłyby dać ci te uczucia, pomoże ci poczuć się szczęśliwszym teraz i pomoże ci spojrzeć na potencjalną HT z odpowiedniej perspektywy. Ponieważ nadciśnienie tętnicze nie jest panaceum na poprawę życia. Nie rozwiąże wszystkich Twoich problemów ani nie sprawi automatycznie, że będziesz szczęśliwy. To z pewnością może pomóc i na pewno sprawi, że poczujesz się lepiej ze swoim wizerunkiem. Ale to nie jedyny sposób.

Upewnij się, że twoja motywacja do posiadania HT jest realistyczna i że nie pokładasz w tej jednej tylko nadziei na więcej szczęścia w swoim życiu.

Twoje oczekiwania

Kiedy zapuszczasz się w HT, moim zdaniem i doświadczeniem ważne jest, aby bardzo dobrze zrozumieć TWOJE oczekiwania. Ważne jest, aby zrozumieć, że charakterystyka włosów, ilość dawców, gęstość dawców, wiotkość, fizjologia odgrywają najważniejszą rolę w krótko- / długoterminowym sukcesie HT. Kompetentny lekarz powinien współpracować z Tobą, aby zaplanować najlepszą operację, aby uzyskać pożądane rezultaty, ale musi to być rezultat osiągalny. Najlepsi lekarze są dobrzy, a niektórzy potrafią nawet zdziałać cuda, ale trzeba im pomóc z realistycznymi oczekiwaniami. Musisz zrozumieć, że charakterystyka włosów Pacjenta X może dać jej zupełnie inny efekt kosmetyczny w porównaniu z Twoim – nawet jeśli miała podobną liczbę przeszczepów.

Oczywiście wszyscy staramy się porównywać własne sytuacje z różnymi plakatami lub zdjęciami innych facetów z podobnymi wzorcami strat i oczywiście wszyscy mamy nadzieję na niesamowite rezultaty. ALE chociaż możesz czuć, że jesteś bardzo podobny do pacjenta X, niekoniecznie oznacza to, że skończysz z tym samym rezultatem – zwłaszcza nie za pierwszym razem – i tutaj Twoje oczekiwania muszą być realistyczne.

Każdy chce, aby jego sytuacja została rozwiązana za pierwszym razem przez HT, ale jest to bardzo rzadkie. Nikt nie dostanie tylko jednego HT – nawet faceci z minimalną utratą uzyskają chciwość i będą chcieli więcej. Taka jest natura bestii: włosy i pieniądze – zawsze chcemy więcej.

Chodzi mi o to, aby mieć realistyczne oczekiwanie na temat tego, co zamierzasz osiągnąć – i mieć świadomość, że TY pacjent musi być świadomy zmiennych, które wprowadzasz do stołu (charakterystyka włosów, liczba dawców , wzorzec strat, osobisty cel, gęstość dawców, wiotkość, fizjologia, poprzednia operacja itp.).

Doświadczenie chirurga jest stosowane wobec Ciebie jako osoby, aby umożliwić CIEBIE osiągnięcie maksymalnego potencjału z TWOJEJ sesji. Łysienie typu męskiego może być powszechną dolegliwością, ale twoje włosy, twoja gęstość i przerzedzone obszary są dla ciebie wyjątkowe.

Rozważając drogę przeszczepu, zawsze powinieneś spotkać się z chirurgiem osobiście, jeśli to możliwe, przed dniem. Gdy chirurg będzie mógł zobaczyć Cię osobiście, można ustalić dokładny i najbardziej odpowiedni plan, łączący Twój osobisty cel i doświadczenie, aby uzyskać najlepszą drogę.

Nawet jeśli nie spotkałeś się z chirurgiem przed dniem, powinieneś szczegółowo omówić swój osobisty cel i przejść przez projekt i ułożenie włosów, a także wszystkie czynniki osobiste wymienione powyżej, zanim pozwolisz mu zbliżyć się do skóry głowy z nożem! Ta dyskusja ma również na celu ustalenie, która metoda zbioru będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia, i przyjrzymy się opcjom w następnym rozdziale.

Więc teraz masz pomysł na rzeczy, które powinieneś rozważyć i jakie badania musisz przeprowadzić PRZED umówieniem się na wizytę HT. Pamiętaj, że operacja to OSTATNI ośrodek.

Dodaj komentarz