Cartier wprowadza na rynek kolekcję zapachów z motywem czasu

Najnowsza premiera Cartiera to czas – chwile, które składają się na życie. Les Heures de Parfum, kwintet unisex zapachów, nawiązuje nie tylko do „wyjątkowych chwil życia”, ale także do zegarmistrzowskiego dziedzictwa Cartiera, powiedział Philippe Nazaret, zastępca wiceprezesa departamentu perfum Cartier w Ameryce Północnej.

„Cartier jest dumny z rozpoczęcia tego projektu, zwłaszcza w naszym setnym roku” – powiedział Nazaret. „Cartier zawsze stawiał na kreatywność i kunszt oraz dumne dziedzictwo. Les Heures de Parfum nawiązuje do naszego dziedzictwa poprzez grawerowane rzymskie cyfry i nasze charakterystyczne czerwone opakowanie ze złotymi krawędziami, a jego zapachy obejmują najlepsze dostępne materiały ”.

Pierwsze pięć z serii 13 zapachów zostało wymyślonych przez Mathilde Laurent, wewnętrzną perfumiarkę Cartier. Liczby nie są kolejne: pierwsze pięć to I, IV, X, XII i XIII. Szczególnie ważne było użycie numeru 13, powiedział Nazaret, ponieważ „13 Rue de la Paix w Paryżu to adres naszego flagowego butiku i historyczne serce Cartier. W 1899 roku Alfred Cartier przeniósł firmę do 13 Rue de la Paix pod naciskiem swojego młodego syna, Louisa Cartiera. Dziś oprócz biżuterii, zegarków, akcesoriów i galanterii skórzanej w butiku znajdują się archiwa Cartiera, warsztaty jubilerskie i salon perfumeryjny, w którym tworzymy perfumy na zamówienie. ”

W tradycji luksusu perfumiarz Laurent miał swobodę w doborze składników. „To był sen, ponieważ byłem bardzo wolny, jeśli chodzi o składniki, których mogłem użyć – cena nie była problemem” – powiedział Laurent. „To była okazja do zrobienia bardzo charakterystycznych i różnych zapachów – prawdziwy projekt perfumeryjny. Wybrałem nazwy, pracowałem nad butelkami i wymyśliłem zapachy. Wszystko zostało przeze mnie wyobrazone ”.

L’Heure Promise (I) to „godzina, w której wszystko się zaczyna” – powiedział Laurent. Jest to mieszanka petitgrain, świeżych ziół, irysa, drzewa sandałowego i piżma. L’Heure Brilliant (IV), pod wpływem „szczęśliwych godzin, godzin miłości, wdzięku, śmiechu i wolności”, powiedział Laurent, obejmuje siemię lniane, cytrynę, dżin i aldehydy. L’Heure Folle (X) to „szalona godzina natury” – powiedział Laurent, który stworzył ją z tego, co nazywa „owocami bogatymi w karaty” – czerwoną porzeczką, różowym pieprzem, grenadyną, jagodą i czarną porzeczką – razem z fiołkiem, nuty bluszczu, bukszpanu, shiso i aldehydu. L’Heure Mystérieuse (XII) to „prywatna godzina, bardzo zmysłowa godzina” – powiedział Laurent, który do mikstury użył nut jaśminu, paczuli, kolendry, gumy elemi, kadzidła i jałowca. Ostatni zapach kwintetu, La Treizième Heure (XIII), to „niebezpieczna, niemożliwa godzina uwodzenia” – powiedział Laurent; jego nuty obejmują skórę, maté, brzozę, bergamotkę, paczulę i wanilię.

L’Heure Promise, L’Heure Brilliant i L’Heure Folle to wody toaletowe; L’Heure Mystérieuse i La Treizième Heure to wody perfumowane. Zapachy, wszystkie sprzedawane osobno, w cenie detalicznej 250 USD za 2.5 uncji.

W Stanach Zjednoczonych kwintet kłania się pod siedmioma drzwiami Saks Fifth Avenue – w Nowym Jorku, Miami, Tampie, Houston, Atlancie, Beverly Hills i Nowym Orleanie – w październiku, a także w sześciu amerykańskich butikach Cartiera w Nowym Jorku, Beverly Hills , Costa Mesa, San Francisco, Chicago i Palm Beach. L’Heure Folle będzie dostępne wyłącznie na rynku amerykańskim przez sześć miesięcy, aw Stanach Zjednoczonych przez rok na wyłączność w Saks Fifth Avenue. Z wyłączeniem L’Heure Folle, w październiku kolekcja zostanie również zaprezentowana na całym świecie.

„Jesteśmy absolutnie podekscytowani, mogąc uruchomić wyłącznie w USA Les Heures des Parfum marki Cartier” – powiedziała Deborah Walters, wiceprezes i dyrektor generalny ds. Produktów kosmetycznych i zapachowych w Saks Fifth Avenue. „Kolekcja jest piękna i wyróżniająca się w każdym szczególe iw pełni oddaje istotę Cartiera. Jesteśmy przekonani, że ta kolekcja odniesie sukces w Saks i jesteśmy szczególnie podekscytowani, że L’Heure Folle będzie dostępna wyłącznie na całym świecie ”.

Dodaj komentarz