Canali – kolekcja jesień / zima 2017

Kolekcja jesień / zima 2017 włoskiej marki odzieży męskiej Canali poświęcona jest sztuce tajnego rzemiosła, wykorzystując zdekonstruowany design w celu stworzenia wyrafinowanych sylwetek.

kanały_fw17_p30

Odzież wierzchnia w kolekcji jest czasami celowo przewymiarowana, czerpiąc inspirację z płaszczy z lat 1960., podczas gdy garnitury są dopasowane do naturalnych konturów ciała, usuwając nadmiar na rzecz prostszej, ale mocnej estetyki.

kanały_fw17_p31

Cały czas koncentruje się na tkaninach: w całej kolekcji zastosowano kaszmir w prestiżowych „podwójnych” produktach oraz w luksusowych mieszankach z wełną, jedwabiem, wigonią, a nawet szynszylą.

Wiele tkanin ma również charakterystyczne tekstury, od mikro przędzy bouclé po ultramiękki welur baby alpaca. W całym tekście można znaleźć luksusowe wykończenia, takie jak efekt sobola na czystej kaszmirowej kurtce polowej.

kanały_fw17_p21

Typowe motywy odzieży męskiej, takie jak krata księcia Walii, madras, jodełka i ptasie oko, są czasami nakładane lub obracane, nadając klasyczny, ale współczesny charakter.

Żakardy i inne skomplikowane sploty są używane do tworzenia wzorów optycznych i dynamicznych mieszanin bogatych, nasyconych kolorów w ramach palety, która płynnie przepływa między znakomitymi fioletami, naturalnymi brązami i skalą szarości przechodzącą od bieli do czerni.

kanały_fw17_p7

Canali ma ponad 80-letnie doświadczenie, tworząc wysokiej jakości garnitury dla mężczyzn, które wymagają stylu od 1934 roku. Od tego czasu marka specjalizuje się zarówno w formalnej, jak i codziennej odzieży męskiej, ale zachowuje swoją oryginalną jakość, a wszystkie elementy są nadal wytwarzane Włochy.

kanały_fw17_p5

Kolekcja jesień / zima 2017 marki CANALI

Dodaj komentarz