Buty do tenisa United Arrows & Sons x SearchNDesign

United Arrows & Sons, marka koncepcyjna z japońskiego konglomeratu modowego United Arrows, wprowadziła na rynek swoje ekskluzywne nowe sneakersy wraz z włoską firmą SearchNDesign.

Buty, które zostały nazwane Bifida, są inspirowane stylem obuwia „ Tabi ”, który wywodzi się z okresu Heian prawie 1200 lat temu.

snd_tabi-sneaker_pattern25809

„Myśleliśmy o tym, aby tradycyjne japońskie obuwie było sneakersem, które zaaranżowałoby nowoczesny styl. Jesteśmy przekonani, że SearchNDesign jest idealnym partnerem do realizacji modelu, który zawsze chcieliśmy wyprodukować ”. – United Arrows & Sons

Kultura japońska zawsze wiązała się z głębokim szacunkiem dla swoich tradycji. Podobnie Bifida czerpie inspirację z przeszłości i łączy ją ze współczesnym designem, aby stworzyć najnowocześniejsze buty do tenisa.

snd_tabi-sneaker_pattern25812

Kiedy United Arrows & Sons zaczęli przeszukiwać świat w poszukiwaniu nowego kreatywnego współpracownika, ich podróż zaprowadziła ich do Florencji w 2016 roku, gdzie dyrektor kreatywny „Poggy” spotkał się z zespołem SearchNDesign.

Obie marki zauważyły ​​natychmiastową synergię między sobą, znajdując wspólny język w swojej pasji do stylu i rzemiosła z najwyższej półki.

„Bifida to współczesne podejście do tradycyjnego japońskiego designu, idealne połączenie przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Mamy nadzieję, że spodoba ci się mieszanie go do swojej garderoby. – SearchNDesign

snd_tabi-sneaker_pattern25815

Zalążki współpracy zostały szybko zasiane, a pomysł polegał na połączeniu najlepszych cech japońskiej i włoskiej kultury w celu stworzenia Bifida, pierwszego w historii buta tenisowego zaprojektowanego w stylu „Tabi”, wykonanego ręcznie we Włoszech.

The Bifida autorstwa United Arrows & Sons x SearchNDesign

Dodaj komentarz