Boy Chanel

Boy, nowy zapach od Chanel nazwany na cześć Arthura Capela – miłość do życia Coco Chanel, który pod każdym względem był szeroko czytanym intelektualistą z pasją do polityki, spirytyzmu, zachodniego ezoteryki, świata symboli i kultury wschodniej, pośród niezliczonych inne tematy. Był także graczem w polo i przystojnym ciemnowłosym dżentelmenem z zamiłowaniem do wąsów i szytego na miarę tweedu.

Dzięki wpływowi Capela na Coco i House of Chanel, Boy Chanel zyskał swoje miejsce w legendarnej kolekcji perfum, znanej jako Les Exclusifs de Chanel. Boy to fougère- powstały w wyniku tradycyjnego mieszania lawendy z geranium, kumaryną i mchem, co ma na celu wyczarowanie obrazów gładkiego golenia i męskości. W podobnym duchu jest to jednak zapach unisex i raczej wyjątkowo został zaprojektowany jako „znak mężczyzny na skórze kobiety” z różowym geranium.

Nuty głowy zawierają żywą energię skórki cytryny i grejpfruta oraz zapach lawendy, po którym następuje aromatyczna eksplozja różanego geranium w sercu z oparami trawy cytrynowej i mięty. A u podstawy drzewo sandałowe, heliotropina migdałowa i kumaryna z nutą wanilii i bawełnianego piżma. Boy Chanel jest umieszczony w opływowym szklanym bloku z monogramem, namagnesowanym wieczkiem, który konsekwentnie dopasowuje się do etykiety.

Dostępność

Woda perfumowana jest dostępna w dwóch rozmiarach; 200 ml (230 GBP) i 75 ml (130 GBP) wyłącznie w Chanel at Covent Garden, Chanel at Burlington Arcade, Chanel Boutiques, House of Fraser Glasgow and Bluewater, Fenwicks Newcastle, Selfridges Manchester Exchange, Birmingham i Selfridges W1 od 17 czerwca 2016 r.

chanel.com

Dodaj komentarz