Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound System

Dostawcy głośników klasy premium Bowers & Wilkins zaprojektowali specjalnie dla nowego BMW serii 7 system Diamond Surround Sound. Jest to pierwszy tego rodzaju system audio wyposażony w zaawansowane technologie akustyczne, jakich nigdy wcześniej nie było w samochodach komercyjnych, w tym głośniki wysokotonowe z diamentową kopułką.

Bowers & Wilkins używają Diamond jako preferowanego materiału wysokotonowego, ponieważ zapewnia on doskonałe połączenie lekkości i sztywności, aby zapewnić krystalicznie czystą, realistyczną górę i dźwięk.

W ramach współpracy BMW i Bowers & Wilkins połączyły siły, aby stworzyć system audio, który działa w harmonii z architekturą wnętrza samochodu, z każdym głośnikiem umieszczonym w celu zapewnienia optymalnej akustyki.

Głównym celem było stworzenie wrażeń dźwiękowych, które sprawiają wrażenie, jakbyś był tam z artystą w studio.

System wygląda tak przystojnie, jak się wydaje, z cienkimi, ale sztywnymi maskownicami ze stali nierdzewnej z zoptymalizowanymi akustycznie otworami we wzór Fibonacciego, które pozwalają na przejście większej ilości dźwięku, ale także wtapiają się we wnętrze samochodu.

Diamond Surround Sound System wykorzystuje inne technologie przetworników rdzeniowych firmy Bowers & Wilkins w postaci przetworników średniotonowych Kevlar® i przetworników basowych Rohacell®. Głośniki wysokotonowe korzystają również ze spiralnych dyfuzorów Nautilus, technologii wywodzącej się z kultowego głośnika Nautilus firmy Bowers & Wilkins. Ta technologia gwarantuje, że niechciany dźwięk nigdy nie dotrze do Twoich uszu.

W rezultacie system 16 głośników zapewnia doskonały dźwięk w całym samochodzie.

Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound System jest dostępny wyłącznie jako opcja premium w zupełnie nowym BMW serii 7.

bowers-wilkins.com.

Dodaj komentarz